Datum objave: 11.07.2012

Na študentskem računalniškem tekmovanju Imagine Cup 2012, ki med 6. in 10. julijem potekalo v avstralskem Sydneyju, je slovenska študentska ekipa Osmosis zasedla sedmo mesto. V finale se je uvrstilo 72 ekip z vsega sveta. Zmagala je ekipa iz Ukrajine -  zasnovali so rešitev, ki gluhim omogoča verbalno sporazumevanje. Rešitev s pomočjo inteligentne rokavice in aplikacije za pametni telefon spreminja jezik gluhih (kretnje rok) v govor.

Slovenska študentska ekipa Osmosis je s sedmim mestom izenačila lanski uspeh ekipe 2nd Sight, ki se je prav tako uvrstila tik pod vrh.

Po zmagi na letošnjem slovenskem izboru so Osmosis v svetovnem finalu v Sydneyju tekmovali v glavni oziroma osrednji kategoriji, torej v razvoju programskih rešitev. Člani ekipe so se predstavili z inovativno platformo za ciljno dobrodelnost in s svojo inovativno predstavitvijo dosegli odlično uvrstitev.

Aleksander Berus in Erol Merdanović s Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, Juš Milčinski s Fakultete za družbene vedeUniverze v Ljubljani ter Luka Vidoni z Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani želijo s platformo Osmosis združiti tiste, ki želijo pomagati v različnih dobrodelnih projektih z ljudmi, potrebnimi pomoči. Mentor je prof. dr. Matjaž Jurič s Fakultete za računalništvo in informatiko.

Skupina je za časnik Delo svojo rešitev opisala tako: »Osmosis je revolucionarna dobrodelna platforma. Gre za naslednjo generacijo dobrodelne skupnosti, ki spodbuja aktivno sodelovanje uporabnikov na zabaven način. Spletna platforma je posebej zasnovana za uporabo na področju dobrodelnosti, saj s pomočjo tehnologije 21. stoletja pripomore k bolj učinkovitemu doniranju tako sredstev kot znanja. Inovativen povezovalni pristop omogoča izpeljavo projektov in regionalni razvoj tistih delov sveta, ki to najbolj potrebujejo.«

V Sydneyju je slovenski ekipi Osmosis za njihovo odlično uvrstitev čestital tudi častni generalni konzul Slovenije v Avstraliji, Alfred Brežnik. Na kratkem srečanju so mu člani ekipe predstavili svojo rešitev ter vizijo razvoja v prihodnosti. Obiskal je tudi njihovo stojnico v kongresnem centru, kjer so se danes predstavili potencialnim investitorjem in medijem.

Nosilec slovenskega izbora Imagine Cup 2012 je Microsoftov center za inovacije. Organizira ga Tovarna podjemov skupaj s Start-up Centrom Tehnološkega parka Ljubljana, Razvojnim centrom za informacijske in komunikacijske tehnologije pod generalnim pokroviteljstvom Microsofta Slovenija in družbe HTC.

Ekipi in mentorju iskreno čestitamo!

Slika je dostopna na:http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/imagine-cup-slovenci-sedmi-zmagali-ukrajinci.html

povzeto po: http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/imagine-cup-slovenci-sedmi-zmagali-ukrajinci.html