Datum objave: 10.07.2012

Letošnja mednarodna poletna šola ekonomske fakultete v Ljubljani gosti preko 400 študentov iz več kot 70 visokošolskih institucij celega sveta. Na programu sodeluje preko 50 mednarodno priznanih predavateljev, ki bodo v tri tedne trajajočem programu, v sklopu sedemindvajsetih predmetov predavali in izobraževali študente iz več kot 40 držav celega sveta.

(Ljubljana, 10. julij 2012) Ekonomska fakulteta v Ljubljani je včeraj, 9. julija že trinajsto leto zapored odprla vrata mednarodni poletni šoli »Ljubljana Summer School, Take the Best from East & West«. Intenzivnega, tri tedne trajajočega programa, se bo udeležilo preko 400 dodiplomskih, podiplomskih in doktorskih študentov iz kar 70 visokošolskih inštitucij iz več kot 40 držav celega sveta. V sklopu sedemindvajsetih predmetov, bo predavalo več kot 50 mednarodno priznanih predavateljev. Ljubljanska poletna šola LSS se tako uvrša med največje poletne šole, s področja poslovnih in ekonomskih ved v Evropi.

Letošnja novost Poletne šole 2012 na Ekonomski fakulteti je Ljubljana Executive Summer School, štiridnevni seminar z naslovom "The Persuasive Change Leader", ki bo potekal od 9. do 12. julija 2012. Namen seminarja je razvijati vodstvene sposobnosti managerjev, ki pripomorejo k večji konkurenčnosti in inovativnosti podjetja. Priznana irska strokovnjaka na področju izobraževanja managerjev iz Dublin City University, prof.dr. Patrick Flood in prof. dr. John Mc Mackin, sta program seminarja oblikovala v takšni obliki, da bodo udeleženci, mednarodni managerji z večletnimi delovnimi izkušnjami, pridobili znanje in ga takoj uporabili pri svojem delu.

Več o poletni šoli - LSS
Študentje ekonomije in drugih družboslovnih ved iz cele Evrope in drugih delov sveta, se bodo v tri teden trajajočem programu seznanili s slovensko zgodovino, gospodarskim in političnim sistemom, obiskali slovenska podjetja ter spoznali kulturne in naravne lepote Slovenije. Ljubljanska poletna šola LSS je vsekakor stičišče številnih kultur in mednarodnih perspektiv, kar udeleženci vsako leto izpostavijo kot izjemno osebno izkušnjo. Intenzivni izobraževalni proces poteka v medkulturnih skupinah s poudarkom na skupinskem delu in primerih iz prakse. Študenti ob koncu predavanj opravijo izpit, kar jim prinese kreditne točke, ki jih uveljavljajo na svoji matični šoli. Domači in tuji predavatelji na Poletni šoli so strokovnjaki s področja ekonomije in poslovnih ved, pa tudi drugih družboslovnih področij. Poletne šole postajajo v svetu vse bolj razširjena oblika izobraževanja, saj postajajo del redne dejavnosti in tudi obveznost študentov, da preživijo določen del študijskih obveznosti v tujini.