Datum objave: 07.08.2012

Slovenska ekipa mladih kemikov se je s 44. mednarodne kemijske olimpijade vrnila domov s srebrno in bronasto medaljo. Srebrno odličje je osvojil dijak Rok Kaufman, bron pa Nejc Čeplak.

Slovensko olimpijsko ekipo so v ZDA na kemijski olimpijadi, ki je potekala med 21. in 30.  Julijem, zastopali štirje najboljši dijaki s področja kemije: Rok Kaufman, Nejc Čeplak, Rok Narobe in Omar Alhady.

Ker zahtevana znanja na kemijski olimpijadi presegajo učne načrte za gimnazije in srednje šole, je Zveza za tehnično kulturo Slovenije v sodelovanju s Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani organizirala dodatno testiranje in praktično usposabljanje. S strani UL FKKT sta pri tem sodelovala dr. Andrej Godec in dr. Helena Prosen.

Vsem čestitamo za odlične rezultate in dobro opravljeno delo.