V španski Cordobi so od 13. 07. do 23. 07. 2012 potekale 1. Evropske univerzitetne igre. Prvih Iger sta se udeležili tudi teniška in namiznoteniška ekipa Univerze v Ljubljani. Medtem, ko so naši tenisači zasedli končno 11. mesto, pa je namiznoteniška delegacija Univerze v Ljubljani zasedla ekipno 3. mesto in se domov vrnila z bronasto medaljo. Čestitamo!

Datum objave: 09.08.2012

NAMIZNI TENIS

1. Evropskih univerzitetnih iger v Cordobi se je udeležila namiznoteniška ekipa Univerze v Ljubljani. Po lanskoletnem odličnem uspehu na Evropskem univerzitetnem prvenstvu na Madeiri, se je ekipa Univerze v Ljubljani odpravila na pot v špansko Cordobo z željo ponoviti rezultat, ki so ga dosegli na Portugalskem. Ekipo v sestavi: Jaka Golavšek (Fakulteta za šport), Tomaž Roudi (Filozofska fakulteta) in Patrik Rosc (Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) je na tekmovanju vodil selektor dr. Miran Kondrič (Fakulteta za šport), za organizacijski del pa poskrbel vodja delegacije dr. Milan Žvan (Fakulteta za šport).

Namizni tenis je ena izmed desetih športnih panog, ki so bile uvrščene na program univerzitetnih iger. Na tekmovanju je letos sodelovalo 16 moških in 16 ženskih ekip. Slovenija je na turnirju zastopana le z moško ekipo – enako kot lani na 5. Evropskem univerzitetnem prvenstvu na Madeiri. Lani so fantje v sestavi Golavšek, Rosc in Tomše osvojili odlično tretje mesto, zato so tudi tokrat odšli na pot na jug Španije z visokimi cilji.

Čeprav ekipa v igri posameznikov in dvojic ni uspela priti do stopničk, pa se je slovenska ekipa odlično odrezala in ekipno osvojila končno 3. mesto. Mimo pohval ni mogel niti vodja delegacije, dr. Žvan: »Vse čestitke fantom! Pravi užitek je bilo gledati fante, kako so skozi cel turnir kazali izjemno borbenost in pripadnost ekipi. Ne samo igralec za mizo, praktično cela klop se je borila za zmago. Z uvrstitvijo v polfinale so več kot upravičili odhod na igre in upam, da bomo lahko podobne novice dobili tudi naslednje leto iz turškega Zogundlaka, kjer bo potekalo 6. Evropsko univerzitetno prvenstvo v namiznem tenisu.«

TENIS

Pod vodstvom trenerja Gregorja Ficka sta na omenjenem tekmovanju Univerzo v Ljubljani in Slovenijo v tenisu zastopala Matic Bevčar (Medicinska fakulteta) in Miha Rosič (Ekonomska fakulteta). Ekipa je v Cordobo takoj, ko je prispela opravila uspešen trening, ki je služil predvsem aklimatizaciji in adaptaciji na visoke temperature, ki so te dni vladale v Cordobi – kar do 45 stopinj Celzija!

Slovenska študenta sta tekmovala v skupini C, v kateri so tekmovale še univerze Norweigan Business School, Univerza Miguel Hernandez iz Španije in Univerza Poitiers iz Francije. V skupinskem delu so ekipe odigrale vsaka z vsako, pri čemer se igrata dve posamični tekmi in ena tekma dvojic. Izmed vseh štirih skupin A, B, C in D se je v četrtfinale uvrstilo najboljših osem ekip, od tam pa se je igralo na izpadanje.

V prvem tekmovalnem dnevu sta naša tenisača izgubila proti francoskim nasprotnikom, Univerzi Poitiers, in sicer s skupnim rezultatom 3:0. Žal jima ni šlo tudi v drugem dnevu tekmovanja, ko sta se pomerila proti španskim univerzitetnim prvakom iz Universidad Miguel Hernandez. Matic Bevčar je po slabšem začetku izgubil 1. set z 2:6, nato pa se v 2. prebudil, a je bil Španec premočan in je zaključil z 7:5. Miha Rosič je imel proti nasprotniku popolnoma odprto tekmo, kjer je izgubil 1. set s 6:3, nato 2. set zmagal s 6:1, potem pa je po napeti borbi v super tie-breaku popustil pri ključni žogi pri 6:6 in izgubil.

V zadnjem dnevu pred končnimi odločitvami in igrami za mesta sta v sredo, 18. julija, Rosič in Bevčar odigrala suvereno in tekmecem iz Norveške v obeh tekmah prepustila le štiri igre in slavila s končnim rezultatom 2:1. Rezultati iz omenjenih tekmovanj so ju pripeljali do razigravanja za 9.-12. mesto, kjer sta se pomerila proti nemškim prvakom iz Münstra in izgubila s skupnim rezultatom 2:0, zadnjo tekmo pa zmagala z 2:0 proti portugalskim predstavnikom iz univerze v Coimbri in tako zasedla končno 11. mesto.

Trener Gregor Ficko je poudaril, da je bil nivo tekmovanja zelo visok, saj je nastopilo kar nekaj ATP igralcev v moški konkurenci, prav tako WTA igralke v ženski.

Obema ekipama Univerze v Ljubljani čestitamo!

Več si lahko ogledate na www.uniport.si!