Datum objave: 01.10.2012

Sprejem brucev 2012

V ponedeljek, 1. 10. 2012, se je na Prešernovem trgu odvijal tradicionalni sprejem brucev. Program prireditve se je pričel ob 10.00 uri, ko so članice Univerze v Ljubljani pričele predstavljati svoje dejavnosti. Na stojnicah so se predstavili tudi Mestno gledališče ljubljansko, Slovensko mladinsko gledališče, narodni gledališči v Ljubljani Opera in balet ter Drama, ki so med bruce porazdelili brezplačne vstopnice za obisk predstav in koncertov.

Svoje dejavnosti so brucem predstavili tudi organizacija SRCe, Simbioza, ŠOU, Karierni center, Ljubljanski univerzitetni inkubator, Center za univerzitetni šport, Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani in Študentski svet Univerze v Ljubljani. Nastopil Primorski akademski pevski zbor Vinko Vodopivec, komorna skupina Jazzva, Big Band Akademije za glasbo, Improliga ter Trkaj s plesno skupino The Artifex.

Osrednji dogodek je bil ob 13.00 uri, ko so bruce pozdravili rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik in dekani članic Univerze v Ljubljani, župan MOL-a g. Zoran Janković, predsednica Študentskega sveta Univerze v Ljubljani ga. Tanja Knific in predsednica Študentske organizacije Univerze v Ljubljani ga. Ana Pleško. Ti so v nagovorih poudarili, da se je študiju potrebno temeljito posvetiti ter da morajo študentje prevzeti odgovornost za svojo prihodnost.

Brucem ponovno želimo toplo dobrodošlico in obilo uspehov ter močne volje pri njihovem študiju.

Foto: Željko Stevanič
Foto: Nik Rovan