Datum objave: 11.09.2012

Vljudno vabljeni na slovesnost ob 10. obletnici doktorskega študija Statistika, ki bo v četrtek 27. septembra 2012, ob 15.00 uri v predavalnici 1 na Fakulteti za družbene vede, Kardeljeva ploščad 5, Ljubljana.

O desetih letih izvajanja doktorskega študijskega programa Statistika bo spregovorila prof. dr. Anuška Ferligoj, predsednica programskega sveta doktorskega študija Statistika.  Prisotne bodo nagovorili še rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, generalna direktorica Statističnega urada RS mag. Irena Križman in prof.dr. Andrej Blejec, predsednik Statističnega društva Slovenije. Da je Statistika zanimiva in koristna, nas bo prepričal prof. dr. Janez Stare, sicer pa bodo o statistiki spregovorili še svetovno uveljavljeni profesorji s področja statistike: Lynne Billard, Tamas Rudas, Herbert J.A. Hoijtink ter slovenski raziskovalci in prvi doktorandi tega študija Maja Pohar Perme, Aleš Žiberna in Nataša Kejžar.

Več o samem dogodku v priloženem vabilu.

Vljudno vabljeni!