V sklopu tradicionalnega sprejema brucev je v ponedeljek, 1. 10. 2012, potekala prva Študentska tekaška štafeta, ki jo je organizirala Športne zveza Univerze v Ljubljani. V srcu Ljubljane so se tako zbrali študenti in študentke, tekači in tekačice, ki so zavzeli ljubljanske ulice.

Datum objave: 02.10.2012

V sončnem vremenu se je na polnem Prešernovem trgu zbralo 15 ekip, v vsaki po pet deklet in pet fantov. V prvi Nike študentski štafeti se je tako preizkusilo kar 150 študentk in študentov. Vsak izmed deseterice v posamezni štafeti je pretekel približno en kilometer po progi, ki je potekala med Tromostovjem in Šuštarskim mostom.

Pred samim začetkom je športni inštruktor Matej Cankar poskrbel, da so se vsi temeljito pripravili na tek, saj je ob živahni glasbi vodil ogrevanje, za dvig razpoloženja pa je skrbel odličen DJ May. Prvi tekači in tekačice so štartno črto prečkali točno ob 14:00.

V cilj je najhitreje pritekla ekipa Zlate ptičke, ki je za najhitrejši čas 26 minut in 20 sekund. Drugo mesto je osvojila ekipa Mile shakers s časom 26 minut in 50 sekund, kateri je z minimalnim zaostankom sledila ekipa Povezani in zasedla končno tretje mesto. Nagrade za nahtitrejše je zagotovi generalni sponzor prireditve Nike Slovenija.

Ko je zadnji tekač prečkal cilj, je sledila podelitev medalj in nagrad za najhitrejše ekipe. Prvim trem ekipam sta medalje, nagrade in čestitke predala izvrstna atletinja in udeleženka letošnjih Olimpijskih iger v Londonu, Marija Šestak in rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, ki je poudaril, da je šport pomemben del študijskega življenja.

Vse ostale razvrstitve in foto utrinke, ki jih je ujel naš fotograf, si lahko ogledate na www.unisport.si!