Datum objave: 10.10.2012

Ljubljana, 9. oktobra (STA) - Ekipa študentov Univerze v Ljubljani (medicine, računalništva in informatike, biotehnologi in biokemik, njihovi mentorji prihajajo s Kemijskega inštituta, Centra odličnosti ENFIST ter Fakultete za računalništvo in informatiko) se je s projektom razvoja novega načina zdravljenja z biološkimi zdravili uvrstila med tri finaliste evropskih kvalifikacij tekmovanja iGEM. Svetovni finale tekmovanja, na katerem sodelujejo ekipe najbolj uglednih svetovnih univerz, bo med 2. in 5. novembrom na univerzi MIT v Cambridgu v ZDA.

V pripravi projekta, v katerem so razvili idejo za nov način zdravljenja, so se posvetovali s slovenskimi medicinskimi strokovnjaki in kot dva primera zdravljenja izbrali hepatitis C ter infarkt, ki sodita med najbolj razširjene bolezni. Tehnologijo nameravajo dodatno razviti v okviru Centra odličnosti ENFIST ter Kemijskega inštituta.
Študentom in njihovim mentorjem iskreno čestitamo ter jim želimo obilo uspeha na finalnem tekmovanju!

Povzeto po: www.sta.si