Datum objave: 11.10.2012

Absolventka Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, violinistka TANJA SONC, (mentor prof. Primož Novšak) je zmagovalka 9. mednarodnega tekmovanja Ferdo Livadić (Samobor – Hrvaška, 30. 9.  do 9.  10. 2012). Tekmovanja so se lahko   udeležili mladi glasbeniki na različnih instrumentih, stari  do 26 let. Žirija VLADIMIR KRANJČEVIĆ, dirigent, KREŠIMIR SELETKOVIĆ, skladatelj, BRANIMIR POFUK, glasbeni publicist, ZLATKO MADŽAR, glasbeni publicist in IVANA KOCELJ, muzikologinja,  je  9 finalistov, ki so se v času tekmovanja predstavili na treh koncertih, izbrala na osnovi prispelih posnetkov. Poleg denarne nagrade bo zmagovalka Tanja Sonc  nagrajena tudi z novim, posebej za to priložnost napisanim koncertom Andjelka Klobučarja ki ga bo izvedla  na 38. Samoborski glasbeni jeseni 2013 in s koncertom v dvorani Vatroslav Lisinski.

Tanja Sonc je prva Slovenka prejemnica te nagrade.