Datum objave: 15.10.2012

V četrtek, 11. oktobra 2012, se je zbralo več kot 120 diplomantov Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani in njenih predhodnic, ki so se združili v društvo Alumni UL FRI. Dogodka so se udeležili predstavnikih vseh generacij diplomantov, od pravkar diplomiranih do tistih, ki so računalništvo študirali še na Fakulteti za elektrotehniko.
Dogodek je povezovala diplomantka FRI, gospa Alenka Oldroyd Reza, ki je prav tako vodila okroglo mizo, v kateri so sodelovali mag. Andrej Kuščar, dr. Jana Babnik Gomišček, prof. dr. Blaž Zupan in g. Andraž Tori. Udeleženci okrogle mize so uspešni diplomanti, ki so študij končali v različnih desetletjih. S prisotnimi so delili  svoje življenjske izkušnje ter popestrili večer.  Udeleženci dogodka so izbirali tudi organe društva, za predsednika je bil izvoljen Aleš Špetič, glasnik digitalnih tehnologij RS. Večer je bil zaključen s prijetnim druženjem in ogledom razstave GOTO 1982 (http://www.goto1982.si/), ki je pri obiskovalcih vzbudila nostalgijo na njihove pričetke v računalniški stroki.  Na razstavi je mogoč ogled tranzistorskega računalnika iz šestdesetih let, Sinclar ZC Spectruma, hišnih računalnikov kot so Atari, Amiga in Schneider ter tudi primerek Appla. Ljubitelji igric pa se lahko zabavajo z igro Tetris. Ogledati si je mogoče tudi  Film o razvoju računalništva v Sloveniji, ki je zanimiv za vse starosti.

Več informacij:

upokojeni prof. dr Boštjan Vilfan in dekan fakultete FRI prof. dr. Nikolaj Zimic

Okrogla miza: povezovalka ga. Alenka Oldroyd Reza, dr. Jana Babnik Gomišček in prof. dr. Blaž Zupan

Foto: Tadej Zupančič