Datum objave: 18.10.2012

Rektor Univerze v Ljubljani se je srečal s študentsko ekipo Osmosis ter jim čestital za odlično zasedeno 7. mesto  na tekmovanju Imagine cup 2012 v Sydneyu.

Imagine cup je mednarodno študentsko tekmovanje na področju inovativnosti, tehnoloških rešitev in razvoja. Tematiko za svoje ideje študentje črpajo iz milenijskih ciljev Združenih narodov, za leto 2012 pa je bil slogan »Predstavljajte si svet, v katerem tehnologija pripomore k reševanju najtežjih problemov«.  Ekipo Osmosis sestavljajo Aleksander Berus in Erol Medanović iz Fakultete za računalništvo in informatiko, Juš Miličinski iz Fakultete za družbene vede ter Luka Vidoni iz Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani . Njihov mentor je prof. dr. Matjaž Branko Jurič.
Člani ekipe so v konkurenci 72 ekip predstavili inovativno socialno platformo  za ciljno dobrodelnost. Spletna platforma spodbuja aktivno participacijo uporabnikov na zabaven način, saj je posebej zasnovana za uporabo na področju dobrodelnosti in tako pripomore k bolj učinkovitem doniranju tako sredstev kot znanja. Inovativen pristop omogoča izpeljavo projektov in razvoj tistih delov sveta, ki to najbolj potrebujejo.

Ekipi čestitamo ob doseženem uspehu!

Foto: IFP d.o.o.