Ljubljana, Dubrovnik, 20.10.2012 - Na tradicionalni, že 13. po vrsti, mednarodni študentski veslaški regati osmercev s krmarjem Semper Primus v Dubrovniku je nastopila tudi posadka Univerze v Ljubljani. V konkurenci devetih osmercev so naši študentje zasedli 3. mesto in znova dokazali, da je veslanje še kako močan univerzitetni šport v Ljubljani.

Datum objave: 21.10.2012

Dubrovnik je bil v soboto 20. 10. 2012 gostitelj 13. tradicionalne mednarodne študentske regate osmercev s krmarjem - Semper Primus. Tekmovanje je organiziral Študentski zbor Univerze v Dubrovniku v sodelovanju z Veslaškim klubom Neptun. Med izbranimi univerzitetnimi veslaškimi ekipami ekipami iz Slovenije, Hrvaške in Poljske je letos nastopil le ena posadka Univerze v Ljubljani. Študentski osmerci so se pomerili na 1200 metrov dolgi preizkušnji v zalivu Gruž v Dubrovniku.

V konkurenci devetih moških osmercev je čoln Univerze v Ljubljani pristal na tretjem mestu. S tem je izbrani osmerec Univerze v Ljubljani za eno mesto zaostal za lanskoletno uvrstitvijo. Letošnji zmagovalni pokal je končal v rokah študentov Univerze v Zagrebu. Na drugo mesto pa so se latos zavihteli študenti Univerze v Splitu. Čoln Univerze v Mariboru je regato končal na 7. mestu.

V ženski konkurenci je prav tako zmagal osmerec Univerze v Zagrebu. Drugo mesto so si priveslale študentke Univerze na Reki, tretje pa prav tako študentke Univerze v Zagrebu.

Končne ubvrstitve moških osmercev:
1. Univerza v Zagrebu
2. Univerza v Spliu
3. Univerza v Ljubljani
4. Univerza Wroclaw
5. Univerza na Reki
6. Univerza v Dubrovniku
7. Univerza v Mariboru
8. Univerza v Vukovarju

Člani ekipe Univerze v Ljubljani:
1. Matej Rojec, Ekonomska fakulteta
2. Matevž Malešič, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
3. Tilen Puglej, Fakulteta za elektrotehniko
4. Blaž Kramarič, Fakulteta za arhitekturo
5. Gašper Močnik, Ekonomska fakulteta
6. Peter Šolar, Ekonomska fakulteta
7. Rok Žagar, Fakulteta za strojništvo
8. Luka Mohorčič, Ekonomska fakulteta
9. krmar Rok Petrič, Ekonomska fakulteta

Veslaško reprezentanco Univerze v Ljubljani je predvodil trener Jan Ilar.

Gostovanje veslaškega osmerca Univerze v Ljubljani je organizirala Športna zveza Univerze v Ljubljani, www.unisport.si.