Datum objave: 05.11.2012

Fakulteta za farmacijo Univerze v Ljubljani in Univerza Semmelweis bosta sodelovali v meduniverzitetnem evropskem podiplomskem izobraževanju razvoj zdravil, CEMDC (Cooperative European Medicine Development Course; www.cemdc.eu), ki je del Pharmatrain programa in ga financira Iniciativa za inovativna zdravila, imi.  Slavnostne seje ob podpisu deklaracije o sodelovanju, ki je potekala v Budimpešti, se je udeležil rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik in ga. Darja Bavdaž Kuret, veleposlanica RS v Budimpešti. Aktivnosti na Fakulteti za farmacijo v konzorciju vodi prof. dr. Irena Mlinarič-Raščan, prodekanja za znanstveno-raziskovalno delo. Iniciativa za inovativna zdravila (imi; The Innovative Medicines) je organizacija ustanovljena kot javno privatno partnerstvo na področju raziskav in razvoja zdravil. Eden izmed projektov imi-ja, je program  za izobraževanje na področju raziskav in razvoja zdravil EMTRAIN (The European Medicines Research Training Network; http://www.emtrain.eu/)