Datum objave: 17.11.2012

Spoštovane študentke, spoštovani študenti!

Danes živimo v času nenehnih sprememb in hitrega razvoja, ki pa ob strani vse bolj pušča socialno šibke ter najbolj prizadene  mlade in stare generacije. Študenti se morate vse bolj dokazovati, da ste slišani in videni, veliko napora in energije morate vložiti, da si najdete stalno zaposlitev in ustvarite lasten dom. Kot rektor Univerze v Ljubljani vas podpiram v vašem prizadevanju za boljši jutri in v boju proti socialnim krivicam. Razumem vašo stisko. Univerza vam stoji ob strani in vam s svojimi hrami znanja ter kulture ponuja boljši jutri. Učite se, da bo jutri vaš svet lepši in boljši. Skupaj pa bomo morali poskrbeti, da boste mladi imeli primerne pogoje za študij in primeren vstop v samostojno življenje.
Iskrene čestitke ob vašem dnevu.

prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik
rektor Univerze v Ljubljani