Datum objave: 30.11.2012

Rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, je danes na zboru zaposlenih na rektoratu prisotne obvestil o finančni situaciji, v kateri se nahaja Univerza v Ljubljani. Sodelavce je seznanil s posledicami, ki bi nastale, če bi poslanci v Državnem zboru RS sprejeli predlagani državni proračun 2013-2014.

Rektor je na novinarski konferenci, ki je sledila zboru zaposlenih, poudaril, da vladi ponujamo dialog, a žal do tega trenutka pripravljenosti po njem z vladne strani ni zaznati. Še več, kljub večkratnim pisnim prošnjam za sestanek s predsednikom vlade, g. Janezom Janšo, na nobeno nismo nikoli dobili niti odgovora!

Zaskrbljeni smo, saj ugotavljamo, da je rez na področju izobraževanja in raziskovanja največji. Ugotavljamo, da so ukrepi vlade v nasprotju z veljavnim Nacionalnim programom visokega šolstva. Nekatere razvite države v kriznem obdobju največ vlagajo prav v to področje. Univerza v Ljubljani je že sprejela varčevalne ukrepe, ki dolgoročno pomenijo upad kakovosti in odlagajo probleme v prihodnost.

V skrbi za nadaljnji razvoj visokošolskega prostora in vzdrževanje kakovosti, ki jo sedaj ponujajo javne univerze, so rektorji vseh štirih slovenskih univerz podpisali skupno pismo Vladi RS in poslancem v Državni zbor RS.

Dopis za Vlado in DZ