Datum objave: 05.12.2012

Spoštovani študenti in zaposleni na Univerzi v Ljubljani!

Univerza v Ljubljani želi izraziti svoje nestrinjanje z ukrepi, ki bodo temeljito posegli v delovanje in s tem imeli negativne posledice na celotno družbo. Načrtujemo zbor študentov in zaposlenih jutri, v četrtek, 6. decembra 2012 pred Državnim zborom RS v času zasedanja. Tam bomo kulturno izrazili nestrinjanje in opozorili na škodljive posledice aktualnih sprememb.

Zbrali se bomo ob 9.50 pred stavbo UL na Kongresnem trgu in nato skupaj krenili pred Državni zbor. Zato, ker je časa malo, aktivnost pa pomembna, vas vljudno prosim, da prosite vaše profesorje in asistente, da danes, v sredo, 5.12.2012, ob predavanjih in vajah obvestijo študente o tej akciji in jim sporočijo o zboru študentov in zaposlenih v četrtek ob 9.50 pred UL.

Hkrati vas obveščam, da se akciji pridružuje Univerza v Mariboru, Univerzo na Primorskem in Univerzo v Novi Gorici pa smo pravkar obvestili.

Pismo rektorja Univerze v Ljubljani, prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnika, ki ga je poslal vsem zaposlenim in študentom Univerze v Ljubljani , v katerem je opis stanja in izjava, za katero smo prosili zaposlene in študente, da jo podpišejo in s tem izrazijo podporo skupni akciji UL.