Datum objave: 05.12.2012

V okviru tedna Univerze v Ljubljani so na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo odprli  e-razstavo Partizansko gledališče, na kateri je predstavljena digitalizirana zbirka fotografij in dokumentov.

Razstava Centra za teatrologijo in filmologijo UL AGRFT je nastala v okviru raziskovalnega programa Gledališke in medumetnostne raziskave, prikazuje pa delovanje različnih oblik partizanskega gledališča, objavljene so fotografije s predstav, vaj, dokumenti, povezani z njegovim delovanjem, dramska besedila, kostumski in scenski osnutki, inspicientske in režijske knjige, gledališki listi, letaki in drugo referenčno gradivo.

Temelj razstave je digitalizirana zbirka več kot tisoč enot, izvirnih dokumentov in muzealij, ki jih hrani Arhiv Centra za teatrologijo in filmologijo na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani in je nacionalnega pomena.

Razstavo si je mogoče ogledati na spletni strani http://193.2.66.133:85/wordpress/ .