Datum objave: 18.12.2012

Z veseljem sporočamo, da je bil Oddelek za industrijsko in unikatno oblikovanje na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani kot edina slovenska izobraževalna ustanova uvrščen med 100 najboljših šol za področje arhitekture in oblikovanja v Evropi. Izbor je pripravila ugledna italijanska strokovna revija DOMUS (december 2012, št. 964). Opravljen je bil pod vodstvom direktorja raziskave Matta Shawa, pomočnika glavnega urednika revije. Oddelek za industrijsko in unikatno oblikovanje ALUO so uvrstili v družbo uglednih oblikovalskih in arhitekturnih šol, kot so Aalto University – Helsinki, Royal College of Art – London, Design Academy indhoven, Oslo School of Arhitecture and Design, Politecnico di Milano, University of Reading ... V spremnem besedilu so o našem oddelku med drugim zapisali: »Izobraževalni proces je dobro zaokrožen z elementi likovnosti, tehničnih veščin in družbenih ved. Kombinacija študentem omogoča razvoj lastne likovne senzibilnosti in oblikovalski proces z veščinami kritičnega razmišljanja, s ciljem izboljšave lastnega oblikovanja.« »Po mnenju študentov se moč šole kaže v povezovanju izobraževanja z gospodarstvom. Slednje  ključuje tudi sodelovanje pri realnih projektih, saj prek njih študenti podrobno spoznajo proces, skozi katerega gre izdelek na razvojni poti.« Kot je v uvodniku še zapisal Shaw, so informacije pridobivali iz treh virov: z intervjuji s študenti, s spletnih strani ustanov in s sodelovanjem uradnih predstavnikov fakultet. Tako so želeli kar se da natančno predstaviti realno stanje posameznega programa in njegove posebne kvalitete, da bi na koncu lahko definirali, kako je študirati na izbranem programu.

Fakulteti iskreno čestitamo!