Datum objave: 20.12.2012

Ekonomska fakulteta Univerza v Ljubljani  je znova prejela priznanje, da skupaj s 139 EQUIS akreditiranimi institucijami na svetu opredeljuje najvišjo raven kakovosti poslovno-ekonomskih šol.

Ekonomska fakulteta Univerza v Ljubljani je po obisku akreditacijske komisije EQUIS v mesecu oktobru, danes prejela odlično novico, da dosežena kakovost vseh aktivnosti fakultete ustreza najstrožjim mednarodnim standardom. S tem dosežkom Ekonomska fakulteta Univerza v Ljubljani ostaja med 88 (od 13.611) poslovnimi šolami v svetu, ki ustrezajo najstrožjim akreditacijskim merilom EQUIS (najpomembnejša evropska akreditacija) in AACSB (najpomembnejša ameriška akreditacija).

V mesecu oktobru 2012 je komisija EQUIS že tretjič obiskala Ekonomsko fakulteto in preverjala njeno kakovost na vseh področjih delovanja. V času obiska so s 144 zaposlenimi, študenti in poslovnimi partnerji opravili poglobljene razgovore, prebrali preko 500 strani pripravljenega gradiva in po dobrem mesecu dni dokončala poročilo in priporočilo akreditacijskemu odboru, ki priporočilo tudi soglasno sprejel.

Veseli nas, da je kljub težavni situaciji v kateri se trenutno nahaja visoko šolstvo Ekonomska fakulteta Univerza v Ljubljani uspela kakovost izboljšati na vseh področjih, na nekaterih pa celo preseči zahtevne EQUIS standarde. Med slednjimi so vpetost fakultete v okolje, sodelovanje z gospodarstvom, management programov, upravljanje fakultete ter njena družbena in okoljska odgovornost. Akreditacijska komisija je pohvalila tudi velik napredek fakultete na področjih internacionalizacije.

Čestitamo!