Datum objave: 04.01.2013

Univerza v Ljubljani zasedla 1. mesto za najboljši mednarodni projekt v programu Vseživljenjskega učenja, v kategoriji Leonardo da Vinci mobilnost oseb na trgu dela.

Nacionalna agencija CMEPIUS je 18. decembra 2012 že šesto leto zapored podelila jabolka kakovosti, ki se jih podeljuje najboljšim mednarodnim projektom v programu Vseživljensko učenje. V kategoriji Leonardo da Vinci mobilnost oseb na trgu dela je prvo mesto zasedla Univerza v Ljubljani, ki je s tem dokazala, da ji kakovost, kljub finančnim rezom v visokem šolstvu ostaja na prvem mestu.
Univerza v Ljubljani je v okviru zmagovalnega projekta pomagala 44 brezposelnim diplomantom iz področja družboslovja, naravoslovja, tehnike in humanistike, do brezplačnega poklicnega usposabljanja v tujini, kjer so pridobili praktične izkušnje. Udeleženci usposabljanja so poročali, da so jim pridobljene izkušnje, znanje in reference služile za odlično popotnico pri njihovi nadaljnji karierni poti. Niso pridobili samo na večji samozavesti, ampak so se tudi hitreje zaposlili.