Datum objave: 15.01.2013

Karierni centri Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru, Univerze na Primorskem in Univerze v Novi Gorici organiziramo skupni posvet z naslovom Vloga kariernih centrov v visokem šolstvu za uspešen vstop diplomantov na trg dela, ki bo v sredo, 16. januarja, od 9.00 do 14.00 v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani. Namen posveta je opredeliti vlogo kariernih centrov na univerzah kot veznega člena med gospodarstvom in univerzo (posameznimi članicami); predstaviti vlogo kariernih centrov v visokem šolstvu z vidika študentov, diplomantov, delodajalcev in univerz.

Na posvetu bodo sodelovali vodilni predstavniki slovenskih univerz, študenti, delodajalci, karierni svetovalci in drugi predstavniki zainteresirane strokovne javnosti. Zbrane bodo nagovorili dr. Žiga Turk, minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, rektor Univerze v Ljubljani, red. prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik, prorektor za izobraževanje na Univerzi v Novi Gorici, red. prof. dr, Mladen Franko, prorektorica za znanstveno-raziskovalno dejavnost na Univerzi v Mariboru, red. prof. dr. Karin Stana Kleinschek, in prorektorica za študijsko dejavnost Univerze na Primorskem, izr. prof. dr. Nadja Plazar.
Udeleženci se bodo seznanili s politiko karierne orientacije v Evropski uniji s primerjavo stanja v visokem šolstvu, ki ju bo predstavil mag. Miha Lovšin iz Centra za poklicno izobraževanje. Maja Dizdarević in Urška Gruden iz Kariernih centrov Univerze v Ljubljani bosta predstavili vlogo in delovanje kariernih centrov na univerzah v tujini. Preko skypa se bodo predstavili karierni centri Princeton University (New Yerseys, ZDA), Jacobs University (Bremen, Nemčija) in University of Derby (Derby, Velika Britanija). Sledila bo dr. Meta Dobnikar, vodja Sektorja za visoko šolstvo Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport, s predstavitvijo  pregleda predvidenih nadaljnjih aktivnosti ministrstva na področju karierne orientacije v visokem šolstvu. Svoje aktivnosti in rezultate projekta bodo za tem predstavili posamezni karierni centri, prvi del posveta pa bo zaključila Vanja Perovšek iz Univerzitetne službe za spremljanje kakovosti, analize in poročanje Univerze v Ljubljani s predstavitvijo pomena zaposljivosti in karierne orientacije v akreditacijskih postopkih.

Drugi del posveta, ki bo potekal v obliki okrogle mize, bo namenjen perspektivam nadaljnjega razvoja kariernih centrov. Na okrogli mizi bodo sodelovali:
- dr. Meta Dobnikar, vodja Sektorja za visoko šolstvo Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport;
- izr. prof. dr. Nadja Plazar, prorektorica za študijsko dejavnost Univerze na Primorskem;
- Davorin Vidrih, vodja področja ravnanja z ljudmi, Iskra Avtoelektrika d.d.;
- Darja Vodušek Vtič, vodja kadrovske službe Talum d.d.;
- Viktorija Arsovska, študentka Fakultete za management Univerze na Primorskem, koordinatorica tutorjev UP in članica Študentskega sveta UP;
- Klemen Kocjančič, absolvent Teološke fakultete Univerze v Ljubljani, in
- Matej Kosi, Karierni center Univerze v Mariboru.

Okroglo mizo bo vodila Jasmina Jakomin, Karierni center Univerze v Novi Gorici. Celoten dogodek pa bo povezovala Damjana Černe.

Posvet je sofinanciran s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost, kulturo in šport ter iz Evropskih socialnih skladov.

Natančen razpored programa si lahko pogledate tule

V upanju na vašo udeležbo vas lepo pozdravljamo.