Datum objave: 28.01.2013

Vabimo vas na brezplačne tečaje iskanja po eletrkronskih informacijskih virih. Vabljeni so vsi zainteresirani, ki pa morajo poznati delo z računalnikom. Tečaji bodo potekali po spodnjem razporedu, plakat pa je na voljo tule.

Tečaj "mEga iskalnik NUK"

Na tečaju se bomo seznanili z mEga iskalnikom NUK, ki omogoča uporabnikom knjižnice na enem mestu enostavno in pregledno iskanje podatkov in vsebin iz zbirk številnih ponudnikov in založnikov kot so: EBSCOHost (Academic Search Complete...); Elsevier (Science Direct);EMERALD; JSTOR; Oxford University Press (Oxford Journals Online, Oxford Reference Online...); SAGE; Springer; Thomson Reuters (Web of Science); Wiley in mnogo drugih. Dostopni so tudi podatki in vsebine iz odprtodostopnih zbirk kot so: arXiv.org, OAIster, DOAJ. Vključeni so tudi podatki iz kataloga NUK.

Na tečaju bodo predstavljene različne možnosti iskanja, uporaba različnih faset (filtrov), ki omogočajo preprosto prilagajanje rezultatov iskanj, izdelava uporabniškega profila in uporabo osebnih map znotraj njega ter uporabo številnih drugih možnosti kot so: glasovno predvajanje besedil, ki so v obliki html, prilagajanje vmesnika lastnim potrebam, izdelava opomb, naročanje člankov prek medknjižnične izposoje, izposoja e-knjig na prenosne naprave itd. Tečaj traja od 10. do 13. ure.
Tečaj bo v sredo, 6. Februarja

Tečaj "E-članki in e-knjige"

Na tečaju bomo predstavili dostopne naročniške servise z elektronskimi časopisi, naročniške servise z elektronskimi knjigami in tudi, kako najti prosto dostopne naslove. Na praktičnih primerih pokažemo, kako ugotovimo, kateri naslovi so dostopni v Sloveniji. Predstavimo naslednje skupine informacijskih virov: knjigotrške kataloge, kataloge knjižnic, nacionalne bibliografije, knjigarne na internetu ter servise elektronskih knjig. Na tečaju udeleženci opravijo tudi nekaj praktičnih vaj. Tečaj traja od 10. do 13. ure.
Tečaj bo v  četrtek, 21. februarja

Tečaj "Znanstvene bibliografije in Digitalna knjižnica Univerze v Ljubljani"

Na tečaju predstavimo značilnosti znanstvenih bibliografij, prikaz posebnosti iskanj in uporabe tezavra na praktičnih primerih. Drugi del tečaja temelji na predstavitvi uporabe portala Digitalne knjižnice Univerze v Ljubljani – DiKUL (enotna vstopna točka do informacijskih virov naročenih znotraj Univerze v Ljubljani), kjer prikažemo na praktičnih primerih različne načine iskanj. Tečaj traja od 10. do 13. ure.
Tečaj bo v  torek, 26. Februarja

Tečaji bodo potekali v računalniški učilnici NUK (klet).

Prijave sprejemamo na elektronski naslov ali telefon 01/ 200 11 94 do zasedbe prostih mest. Pri prijavi navedite, na katere tečaje se prijavljate.