V sredo 30. 1., in četrtek, 31. 1. 2013, je v organizaciji Športne zveze Univerze v Ljubljani potekal že drugi Unisport futsal turnir.

Datum objave: 04.02.2013

Kakovost ekip je bila na visoki ravni in skozi celoten turnir smo lahko spremljali kvaliteten futsal. Na koncu je z 2 : 0 slavila ekipa FS, ki je v finalnem obračunu premagala Fenikse, zmagovalce prvega turnirja.

Skupino A je z dvema zmagama suvereno osvojila ekipa FC OSA. Uigrani FKKT je prav tako z dvema zmagama brez težav osvojil skupino B. V skupini C na žalost vseh ni bilo ekipe FC KRIVE NOGE, kar je pomenilo da se je v njej odigrala le ena tekma v kateri so slavili igralci ekipe FS in tako porabili najmanj moči za napredovanje. Močno skupino D pa so osvojili zmagovalci 1. turnirja Feniksi.

Polfinalni obračuni so bili prava poslastica, saj so bile ekipe zelo kvalitetne in povsem izenačene. V obeh polfinalih se je finalist izvedel šele po streljanju šestmetrovk. V prvem polfinalu med ekipama  FC OSA in FS so po 18 minutah brez gola po penalih slavili igralci FS. V drugem, med FKKT in FENIKSI, pa so se po rezultatu 2:2 za spretnejše izvajalce kazenskih strelov izkazali Feniksi.

Razočarana polfinalista sta se takoj znova pomerila v izvajanju kazenskih strelov za tretje mesto. S 3:1 so slavili rdeče črni igralci FKKT.

V razburljivem finalu je ekipa FS nadaljevala s super predstavami, ki jih je pokazala na tem turnirju ter premagala FENIKSE, zmagovalce prvega turnirja, in zasluženo slavila z 2:0.

Najboljši igralec drugega turnirja je postal Matija Boben iz ekipe FS, najboljši strelec pa je postal Mitja Barborič iz ekipe Feniksi.

Zahvala gre sponzorjem tekmovanja: Patrick Sport d.o.o (KELME), 4P FITNESS CLUB LJUBLJANA in Študentski organizaciji Univerze v Ljubljani.

Z nestrpnostjo že pričakujemo 3. Unisport futsal turnir, ki se bo odvijal 6. in 7. 3.2013!

Več na www.unisport.si!