Datum objave: 20.02.2013

OECD - Pariz, 19. februar 2013

Danes sta na sedežu Organizacije za ekonomsko sodelovanje in razvoj (OECD) v Parizu generalni sekretar OECD Angel Gurría in dekan Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani (EF UL) prof. dr. Dušan Mramor podpisala dva pomembna sporazuma. Eden od sporazumov, ki ga je OECD do sedaj prvič podpisala prav z EF UL omogoča izmenjavo strokovnjakov OECD in profesorjev EF UL z namenom prenosa znanj in izkušenj obeh institucij na področju raziskovalnega dela ter analize in oblikovanja ustreznih ekonomskih politik. Drugi sporazum pa odpira vrata OECD najboljšim rednim študentom EF UL z možnostjo tri do šestmesečnega študijskega obiska sedeža OECD v Parizu, kjer bodo študentje pod mentorstvom strokovnjakov OECD delali na v naprej določenih nalogah. OECD s tema sporazumoma izreka priznanje za visoko kakovost raziskovalnega in pedagoškega dela EF UL.