Datum objave: 23.04.2013

Evropska komisarka Vassiliou pozdravila začetek prvih vseevropskih univerzitetnih spletnih predavanj

Vseevropska pobuda MOOC (Massive Open Online Courses), ki predstavlja spletna univerzitetna predavanja, omogoča vsakkomur dostop do kakovostnega izobraževanja.

Ob kombinaciji tradicionalnih oblik in sodobnih tehnologij, predvsem IKT in odprtih izobraževalnih virov, je mogoče popestriti in modernizirati učne procese tudi v visokem šolstvu.  Univerza v Ljubljani, članica EADTU, bo skrbno sledila razvoju dogodkov na tem področju http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-349_en.htm. Kakovost UL  se bo z raznolikostjo učnih okolij zagotovo spremenila.  Nove oblike komunikacije znatno posegajo v dinamiko odnosov med učitelji in študenti  ter med študenti samimi, zato je sistematično in zavestno razvijanje inovativnih in prilagodljivih učnih metod primerna spodbuda za vse deležnike v izobraževalne procesu. Nadalje predstavlja MOOC most med priložnostnim učenjem in formalnim izobraževanjem, kar odpira možnosti za izobraževanje širši populaciji.