Zmagovalke ligaških športnih tekmovanj Univerze v Ljubljani v študijskem letu 2012/13 so Fakulteta za šport, Fakulteta za farmacijo, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo in kar dvakrat Ekonomska fakulteta.

Datum objave: 30.04.2013

V četrtek, 18. aprila in v ponedeljek, 22. aprila so se z zaključnimi obračuni končala ligaška tekmovanja Univerze v Ljubljani v kolektivnih športih, ki so trajala od novembra 2012: Spalding univerzitetna košarkarska liga (Spalding UKL), Sportivo Slovenia univerzitetni odbojkarski ligi (Sportivo UOL) in Kelme univerzitetna liga v dvoranskem nogometu - futsalu (Kelme UFL).

Univerzitetna odbojkarska liga

V obeh konkurencah, tako moški kot ženski, sta lanski drugouvrščeni ekipi letos postali zmagovalki Sportivo Univerzitetne odbojkarske lige. Pri študentkah je to Fakulteta za farmacijo, pri študentih pa Fakulteta za šport, prve so premagale Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo, slednji pa Fakulteto za farmacijo.

Tretji mesti v ligi sta osvojili ekipa Medicinske fakultete pri ženskah in Fakulteta za strojništvo pri moških, ki sta bili boljši od Pedagoške fakultete in Fakultete za gradbeništvo in geodezijo. Najkoristnejša igralca Sportivo UOL sta postala igralca zmagovalnih ekip Sara Vidovič (FFA) in Mitja Simončič (FŠ).

Ob izredno zanimivih in napetih tekmah so si številni gledalci lahko ogledali tudi pester spremljevalni program s plesnimi točkami. Z ogledom tekme pa so nas počastili tudi številni predstavniki fakultet; za pomoč pri podeljevanju se tako posebej zahvaljujemo dekanu Fakultete za farmacijo, dr. Borutu Božiču, in prodekanu za študijske zadeve Fakultete za farmacijo, dr. Alešu Obrezi, dr. Francu Perdihu, predstavniku Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, prodekanu za znanstveno raziskovalno dejavnost in mednarodno sodelovanje Fakultete za strojništvo, dr. Edvardu Govekarju, dr. Marku Zadražniku iz Fakultete za šport ter podpredsednikoma Športne zveze Univerze v Ljubljani, g. Dušanu Gerloviču in g. Alenu Rajkoviću.

Univerzitetna košarkaska liga

Tekme za 1. in 3. mesto v moški in ženski kategoriji Spalding univerzitetne košarkarske lige (Spalding UKL) so bile odigrane športni dvorani Srednje zdravstvene šole Ljubljana v ponedeljek, 22. 4. 2013. V obeh konkurencah, tako moški kot ženski, so naziv najboljših na UL ohranili lanski zmagovalci: Ekonomska fakulteta v ženski in Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo v moški konkurenci. Ekonomistke so v finalu premagale študentke Filozofske fakultete, kemiki pa študente Fakultete za šport. Tretji mesti v ligi sta osvojili ekipa Medicinske fakultete pri ženskah in Ekonomska fakulteta pri moških.

1.mesto v Spalding UKL pri dekletih: Ekonomska fakulteta

1. mesto v SPalding UKL pri fantih: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo

Naziv najkoristnejših igralcev lige sta si prislužila igralca zmagovalnih ekip Nataša Vene (EF) in Aljaž Medved (FKKT), praktične nagrade sta jima podelila naša košarkarska legenda Slavko Kotnik in igralec košarkarskega kluba Geoplin Slovan Dejan Mlakar.

Tekem so napeto spremljali tudi številni predstavniki članic UL, ki so spodbujali svoje igralke in igralce: dekan MF dr. Dušan Šuput,  dekan EF dr. Dušan Mramor, tajnik EF Marjan Smonig, prodekan FKKT dr. Igor Plazl ter dekan FŠ in predsednik Športne zveze UL dr. Milan Žvan.

Posebna zahvala gre generalnemu sponzorju tekmovanja, podjetju Dassašport d.o.o. z blagovno znamko Spalding, ki je za uvrščene od prvega do tretjega mesta zagotovil bogate nagrade.

Univerzitetna odbojkarska liga v dvoranskem nogometu - futsalu

Finalne tekme Kelme univerzitetne lige v dvoranskem nogometu - futsalu (Kelme UFL) so bile odigrane včetrtek, 18. 4. 2013 v športni dvorani Biotehniškega izobraževalnega centra na Ižanski cesti v Ljubljani. Zmagovalci malega finala in imetniki pokala za 3. mesto Kelme UFL so postali  igralci Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, ki so premagali lanske zmagovalce lige Fakulteto za šport.  Končna zmaga v Kelme UFL pa je na veliko veselje dekana, dr. Dušana Mramorja, šla v roke ekipi Ekonomske fakultete, ki je po prostih strelih premagala Fakulteto za matematiko in fiziko.

Futsal ekipa Ekonomske Fkultete

Futsal ekipa Fakultete za matematiko in fiziko

Najkoristnejša igralca Kelme UFL sta postala igralca zmagovalne ekipe Marko Zidar (najboljši strelec) in Borut Smajila (najboljši igralec).
Ob izredno zanimivih in napetih tekmah so si številni gledalci lahko ogledali tudi pester spremljevalni program s plesnimi točkami. Z ogledom tekme pa so nas počastili tudi številni predstavniki fakultet: dekan Ekonomske fakultete, dr. Dušan Mramor, dekan Fakultete za matematiko in fiziko, dr. Franc Forstnerič.

Posebna zahvala gre generalnemu sponzorju tekmovanja, podjetju Patrick sport, d.o.o. z blagovno znamko Kelme, ki je za uvrščene od prvega do tretjega mesta zagotovil bogate nagrade.