Datum objave: 28.05.2013

image001

Na FRI organiziramo v začetku julija dve delavnici za študente. Delavnica Poletna šola strojnega učenja, ki je v okviru Poletne šole FRI in povsem novo arheološko delavnico Zajem in obdelava 3D podatkov v podvodni arheologiji, ki bo potekala v Portorožu.

Poletna šola strojnega učenja bo potekala od 8. do 12. julija 2013, na delavnici pa se boste udeležili enega od odprtih izzivov in se naučili, kako se spopasti z njim. Dodatne informacije o delavnici in prijavnica je dostopna na spletni strani Poletne šole FRI, prijave pa zbiramo v Službi za komuniciranje do 10. junija 2013.

Delavnica Zajem in obdelava 3D podatkov v podvodni arheologiji se bo odvijala od 1. do 5. julija 2013 v Portorožu. Na delavnici boste spoznali problematiko dokumentiranja podvodnih arheoloških najdišč in uporabo najnovejših računalniških metodologij na tem področju. Prijavnica in dodatne informacije so na voljo na spletni strani delavnice, prijave pa zbira z Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije do 10. junija 2013.