Datum objave: 10.09.2013

Univerza v Ljubljani ohranja svoj položaj na QS lestvici in sicer v razredu med  551. in 600. mestom. Univerza v Ljubljani je tako vnovič dobila priznanje za kakovost. Sedaj  je že sedem  let zapovrstjo uvrščena  med najboljše univerze na svetu na različnih lestvicah (ARWU, Webometrics, THE, Leiden, URAP in QA).

V letu 2013 pa moramo posebej poudariti, da se je na QS lestvici Univerza v Ljubljani uvrstila med elitne univerze na sledečih področjih:

• računovodstvo in finance  (med 150 najboljših na svetu)

ter med 200 najboljših na svetu na področjih:

• filozofija,
• politologija in mednarodni odnosi ter
• komunikologija in medijske študije.

Raziskava je zajemala  2.858 univerz in analizirala 68 milijonov citatov in vrednotila  8.391 študijskih programov. Našim študentom, učiteljem, sodelavcem in raziskovalcem iskreno čestitamo!
Več  na: http://www.topuniversities.com/node/2793/ranking-details/university-subject-rankings/2013