Datum objave: 18.03.2007

Pisanski zagovarja preoblikovanje največje univerze že 15 let. K.Bišar, STA splet, nedelja, 18. marec 2007

Novi predsednik Sveta za visoko šolstvo T.Pisanski meni, da je UL prevelika. Pred časom je v Delu zapisal, da bi morale biti v Ljubljani dve, vanju bi bili vključeni tudi inštituti. Šele štiri močne univerze (tudi UM in UP) bi prinesle pravo konkurenco. Zunaj tega bi bile elitne zasebne šole za tiste, ki bi bili pripravljeni investirati svoj denar. kakovost bi zagotavljali eksterni izpiti po vzoru mature. Novi zakon naj bi prinesel pravico do odcepitve članice in svobodnega  združevanja, ter da bi dve univerzi lahko soustanovili fakulteto ali inštitut. Treba bo rešiti tudi anomalijo izrednega študija, ki je trenutno "nadomestek za zasebno šolo, ki se vzdržuje praviloma s primerno visokimi šolninami".