POMEN PREHRANE – DIETA ZA PREPREČEVANJE VIRUSNE BOLEZNI

Date: 30.03.2020
Time: 15:00

Ubication: Web

Izvajalci: Nataša Mulec, Marko Budler, Luka Eržen (organizira Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani)
Prijava: http://raziskave.ef.uni-lj.si/a/819

Opis dogodka: V zadnjem obdobju smo priča številnim trditvam o skoraj 'čudežni' moči živil, vitaminov in mineralov ter pripravkov, kot je CBD olje, pri preprečevanju virusna bolezni COVID-19. Kako pomembno je gibanje? Kako ustrezno oblikovati zdravo prehrano, v času 'koronatene', da bo čim manj obiskov trgovin? Kaj nam lahko pomaga in kaj ne? Pa tudi, zakaj vam ni potrebno uživati 10.000 mg vitamina C dnevno. Ker se nekateri bojite pridobivanja novih kilogramov, spet drugi pa prehitre izgube puste telesne mase, bomo v ponedeljkovem predavanju asist. dr. Marka Budlerja, mentorja Fitnes zveze Slovenije, izvedeli, kako v dani #ostanidoma situaciji poskrbeti za ustrezno prehrano in gibanje. Katera živila izbrati, kako načrtovati gibanje ter katere prehranske dodatke je smiselno jemati, če sploh.