Etnološki tabor treh dolin

Date: 22.09.2020 - 27.09.2020

Location: Solčavsko

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi študentke in študente etnologije in kulturne antropologije, pa tudi zainteresirane študente sorodnih humanističnih in družboslovnih smeri (geografija, kulturologija, turistični študiji, zgodovina, sociologija ...)  na Etnološki  tabor treh  dolin.  Potekal bo od 22. do 27. septembra na Solčavskem (Logarska dolina, Matkov kot, Robanov kot).

Ob  dopoldnevih  boste  na  predavanjih spoznavali sodobne etnološke in antropološke pristope k preučevanju naravne in kulturne dediščine, meja in obmejnosti, odročnosti in ekologije, varovanih območij, ruralno-urbanih dinamik, nato pa boste izbrane  teme  osvetljevali  in  poglabljali  tudi  sami, z  etnografskim  raziskovanjem  na  Solčavskem, samostojno ali v manjših skupinah. Ob večernem druženju bo ob razvedrilu čas tudi za analizo in evalvacijo  zbranega  gradiva.  Na  taboru  boste  sodelovali  tako  s  priznanimi  slovenskimi  etnologi  in kulturnimi antropologi kot z lokalnimi akterji in prebivalci Solčavskega.

Več informacij najdete tukaj.