Datum objave: 02.03.2021

Kategorija: Novice COD

Mesec kulture 2021

Mesec marec je tradicionalno posvečen dogodkom na področju kulture in umetnosti.

Študenti in študentke ste vabljeni na različne virtualne dogodke, na katerih boste:

• od Ksenije Benedetti izvedeli vse o kulturi obnašanja na spletu,
  •  preko kviza na interaktiven način spoznali področje kulture,
  • se sprostili in nasmejali v družbi stand up komikov Gašperja Berganta in Matica Kokošarja,
  • virtualno potovali po zanimivih muzejskih zbirkah pri nas in v tujini in
  • spoznali prejemnike nagrad Univerze v Ljubljani na področju umetnosti.

PROGRAM MESECA KULTURE IN UMETNOSTI

1.-31.3.2021, Virtualni ogledi kulturnih in naravnih znamenitosti

Epidemiološke razmere so omejile naše možnosti potovanja in raziskovanja kulturnih znamenitosti pri nas in po svetu. Obenem pa so spodbudile organizacije, da iščejo druge možnosti predstavitve svojih znamenitosti. Tako lahko spoznate Slovenijo kar s svojega naslonjača. Slovenska turistična organizacija na spletni strani www.slovenia.info/sl/zgodbe/virtualni-sprehod-po-sloveniji s pomočjo virtualne tehnologije omogoča:

• pogled v zanimive muzejske zbirke,
  • sprehode do kristalno čistih voda,
  • lepoto razgledov z mogočnih vrhov,
  • pogled v skrivnostni podzemni svet,
  • sprehod med očarljivimi mestnimi ulicami in kulturnimi znamenitostmi.

Podrobnosti: tukaj. Facebook dogodek: Virtualni ogledi kulturnih in naravnih znamenitosti

1.-31.3.2021, predstavitev prejemnikov nagrad UL za dosežke na področju umetnosti

Univerza v Ljubljani s priznanji za pomembna umetniška dela umetnicam in umetnikom omogoča enakovreden vstop v akademsko kariero, kot so ga deležne znanstvenice in znanstveniki z doseženim doktoratom znanosti. Letošnjih 20 prejemnic in prejemnikov umetniških priznanj predstavljamo  tukaj.

10.3.2021 ob 17. uri, delavnica: Kultura spletnega komuniciranja s Ksenijo Benedetti

Kakšno ogledalo si postavljate, kadar komunicirate preko spleta? Na kaj je treba biti pozoren pri srečanjih v virtualnih okencih? Kako napisati primerno uradno elektronsko sporočilo? Odgovore na ta in mnoga druga vprašanja boste izvedeli na spletnem srečanju s Ksenijo Benedetti.

• PRIJAVA: obvezna prijava preko https://popr.uni-lj.si/ ŠTEVILO MEST JE OMEJENO!
  • KDO: KSENIJA BENEDETTI
    Ksenija Benedetti je 18 let vodila Protokol Republike Slovenije. S sodelavci je pripravila in izvedla več kot 350 mednarodnih obiskov in multilateralnih srečanj, med drugim obisk britanske kraljice, ameriškega in ruskega predsednika ter mnogih drugih visokih državnih predstavnikov. Delala je za vse predsednike samostojne Slovenije. 20 let o poslovnem protokolu predava različnim javnostim: gospodarstvenikom, diplomatom, javnim uslužbencem, študentom, učiteljem in drugim. Pred tremi leti je ustanovila Akademijo za poslovni protokol. Je avtorica dveh knjig: Protokol: simfonija forme in Kažipoti: simfonija o odnosih in kulturi srca.
  • Facebook dogodek: Kultura spletnega komuniciranja s Ksenijo Benedetti

17.3.2021 ob 20.uri, Kulturni zoom kviz

V okviru Mesec kulture in umetnosti, marec 2021 te vabimo na kulturni zoom kviz. Ta večer ne bo samo zabavno druženje, ampak tudi rekreacija za možgane! Obštudijsko bosta aktivni obe možganski polovici, sproščali se bodo hormoni sreče...serotonin in dopamin bosta na višku!

24.3.2021 ob 20. uri, Stand up show z Gašperjem Bergantom in Maticem Kokošarjem

• Gašper znan kot oseba, ki s svojim Zgornjesavinjsko narečjem in s specifičnim humorjem podira meje sprejemljivega. Nekaj časa je bil študent arhitekture, zakaj le nekaj časa bo povedal sam.
  • Matic Kokošar je študent, ki rad pove dogodivščine iz študentskih domov Rožni Dolini. Rad poroča o ljubezenskih dogodivščinah iz Študentskih domov, čeprav študentke zahajajo pretežno k njegovemu cimru.

Sploh lahko kdo bolje od Gašperja in Matica skozi šalo predstavi PRISTNO ŠTUDENTSKO življenje?

standup

Kontakt in več informacij: cod@uni-lj.si, M: 030 641 648 (Ivanka Stritar)

Organizator:
Univerza v Ljubljani, Center za obštudijsko dejavnost