Ta politika velja za vsakogar, ki uporablja oziroma obišče spletno mesto www.uni-lj.si, vključno z njegovimi podstranmi.

I. Varstvo osebnih podatkov

Na Univerzi v Ljubljani spoštujemo vašo zasebnost, zato bomo vaše osebne podatke varovali skladno z Uredbo (EU) 2016/679 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 27. aprila 2016 o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov in o prostem pretoku takih podatkov ter o razveljavitvi Direktive 95/46/ES (Splošna uredba o varstvu osebnih podatkov; GDPR), Zakonom o varstvu osebnih podatkov (Uradni list RS, št. 163/22; ZVOP-2) in interni akti Univerze v Ljubljani.

1. Upravljavec osebnih podatkov

Upravljavec osebnih podatkov, ki se obdelujejo skladno s temi pravili, je Univerza v Ljubljani, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana.

2. Pooblaščena oseba za varstvo osebnih podatkov

Pooblaščena oseba za varstvo osebnih podatkov na Univerzi v Ljubljani je dosegljiva na e-naslovu dpo@uni-lj.si.

3. Obdelovalec osebnih podatkov

Na Univerzi v Ljubljani imamo za namen delovanja spletne strani dva obdelovalca osebnih podatkov, s katerima smo medsebojna razmerja in obveznosti, vključno z varstvom osebnih podatkov, opredelili in uredili s pisno pogodbo.

Pogodbeni obdelovalec osebnih podatkov, ki se zbirajo v okviru uporabe spletnega mesta, je družba Innovatif d.o.o., Poljanski nasip 6, 1000 Ljubljana.

Pogodbeni obdelovalec osebnih podatkov, ki se zbirajo za namene pošiljanja e-novic je Squalomail d.o.o., Gabrije 33, 6250 Ilirska Bistrica.

4. Nameni obdelave na podlagi podanega soglasja

Univerza v Ljubljani na podlagi soglasja posameznika, ki ga ta poda ob obisku spletne strani in vpisu svojega elektronskega naslova obdeluje naslednje osebne podatke:

• za namene pošiljanja splošnih e-novic o aktualnem dogajanju na Univerzi v Ljubljani: ime, priimek in elektronski naslov (podatke zbiramo v zunanji aplikaciji SqualoMail);
  • za namene pošiljanja eplošnih e-novic Kariernih centrov: ime, priimek, elektronski naslov, naziv fakultete/akademije ali organizacije (podatke zbiramo v zunanji aplikaciji SqualoMail);
  • za namene pošiljanja splošnih e-novic Kariernih centrov: ime, priimek, elektronski naslov, naziv fakultete/akademije ali organizacije (podatke zbiramo v zunanji aplikaciji SqualoMail);
  • za namene pošiljanja e-novic Kariernih centrov za delodajalce: ime, priimek, elektronski naslov, naziv podjetja ali organizacije, delovno mesto v podejtju ali organizaciji, telefon (podatke zbiramo v zunanji aplikaciji SqualoMail);
  • za namene pošiljanja e-novic Pisarne za prenos znanja (splošni novičnik Pisarne za prenos znanja, TechAlert, Izzivalnik): ime, priimek, elektronski naslov (podatke zbiramo v zunanji aplikaciji SqualoMail);
  • za namene prijave na dogodke: ime, priimek, e-naslov;
  • za namene prijave na programe vseživljenjskega učenja Modre fakultete: ime, priimek, elektronski naslov, domači naslov, telefon, datum rojstva (podatke potrebujemo za namen preverjanja ustreznosti pogojem prijave (datum rojstva, ker so programi namenjeni le tistim nad 55 let), za namen izdaje računa (ime in priimek, domači naslov) in za namen obveščanja o izobraževanju, na katerega so se prijavili (elektronski naslov, telefon);
  • za namen vpisa v žalno knjigo: ime, priimek, e-naslov.

5. Rok hrambe osebnih podatkov

Osebni podatki posameznika, ki so pridobljeni na podlagi soglasja za zgoraj naštete namene se obdelujejo in hranijo do preklica, razen v primeru obdelave osebnih podatkov za namen prijave na dogodke. V teh primerih osebne podatke hranimo en mesec po zaključku dogodka.

6. Pravice posameznika

Pri nas lahko na podlagi podanega soglasja za zgoraj naštete namene kadarkoli uveljavljate naslednje pravice:

• do seznanitve z lastnimi osebnimi podatki;
  • do popravka oz. dopolnitve osebnih podatkov;
  • do izbrisa osebnih podatkov,
  • pravico do omejitve osebnih podatkov (v določenih primerih);
  • pravica do prenosljivosti – v primeru pogodbe ali osebne privolitve in kadar se obdelava izvaja z avtomatiziranimi sredstvi.

Vlogo za uveljavljanje katere izmed pravic lahko posredujete pisno po pošti na naslov Univerza v Ljubljani, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana ali preko elektronske pošte dpo@uni-lj.si

Možnost pritožbe: če boste menili, da vaših pravic ne izvršujemo ustrezno, bomo veseli, če se najprej obrnete na nas. Če tudi to ne bo zadostovalo, lahko vložite pritožbo oziroma prijavo pri Informacijskem pooblaščencu RS.

III. Veljavnost

Ta Pravila so objavljena na spletnem mestu www.uni-lj.si in veljajo od 15. aprila 2024.