dodiplomska-puncaČlanice Univerze v Ljubljani (fakultete in akademije) ponujajo več kot 160 dodiplomskih študijskih programov; poleg visokošolskih strokovnih in univerzitetnih študijskih programov prve stopnje tudi enovite magistrske programe za regulirane poklice. Programi pokrivajo vsebine z vseh področij, tako humanistike, družboslovja, umetnosti, kot tudi s področij tehnike in naravoslovja. Prvostopenjski študijski programi trajajo 3 ali 4 leta, enoviti magistrski pa 5 ali 6.

Univerza v Ljubljani ponuja tudi študijske programe za izpopolnjevanje.

Razpis za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe se objavi vsako leto v začetku februarja.

OBVESTILO

Prvostopenjskemu univerzitetnemu študijskemu programu Zahodnoslovanski študiji Univerze v Ljubljani Filozofske fakultete, ki se mu je 30. 09. 2017 iztekla akreditacija, Univerza v Ljubljani akreditacije ni podaljšala.

Študijski programi, ki jim UL ni podaljšala akreditacije

Arhiv vodnikov po prvostopenjskih in enovitih magistrskih študijskih programih

2010

Poleg študija na Univerzi v Ljubljani, študentom ponujamo tudi obštudijske dejavnosti, ki jih organizira univerza oziroma članice. Podrobnejše informacije o akreditiranih študijskih programih so objavljene v zbornikih, na spletnih straneh posameznih akademij in fakultet.