Oznaka:

• Obštudijske dejavnosti

Na Univerzi v Ljubljani smo na svetovni dan športa in ob 60. obletnici športne vzgoje na UL organizirali tekmovanje v velikem kanuju. Na tekmovanju je sodelovalo 160 tekmovalk in tekmovalcev: študentk in študentov in zaposlenih na UL, med njimi tudi dekanja Biotehniške fakultete UL ter dekana Fakultete za družbene vede UL in Fakultete za elektrotehniko UL. Svojo ekipo je sestavil tudi rektorat, ki je pod vodstvom rektorja, prof. dr. Gregorja Majdiča, v hudi konkurenci osvojila odlično 9. mesto.

Prvo mesto je osvojila ekipa Fakultete za elektrotehniko, drugo mesto ekipa Medicinske fakultete in tretje mesto ekipa Biotehniške fakultete. Odlične so bile tudi vse ostale sodelujoče ekipe, ki so zastopale barve svoje fakultete.

Na tekmovanju je sodelovalo 16 ekip Univerze v Ljubljani:

• Biotehniška fakulteta
  • Ekonomska fakulteta
  • Fakulteta za družbene vede
  • Fakulteta za elektrotehniko
  • Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo
  • Fakulteta za matematiko in fiziko
  • Fakulteta za pomorstvo in promet
  • Fakulteta za računalništvo in informatiko
  • Fakulteta za socialno delo
  • Fakulteta za strojništvo
  • Filozofska fakulteta
  • Medicinska fakulteta
  • Naravoslovnotehniška fakulteta
  • Rektorat
  • Teološka fakulteta
  • Zdravstvena fakulteta

Galerija slik Tekmovanja Univerze v Ljubljani je dostopna na povezavi tukaj.

Dogodek, ki je potekal v sodelovanju s Kajak kanu klubom Ljubljana, bo postal tradicionalen dogodek Univerze v Ljubljani. Ponovno zaveslamo 31. 5. 2024.

Foto: Daniel Novakovič/STA