Vrsta študijskega programa

Trajanje v letih

Št. ECTS kreditnih točk

Opis programa

Temeljni cilj univerzitetnega študijskega programa Grafične in interaktivne komunikacije je usposobiti strokovnjaka, ki je sposoben voditi tehnološko najzahtevnejše procese v grafični in medijski dejavnosti ter na področju interaktivnih komunikacij.

Študij nudi tudi ustrezna temeljna in strokovna znanja za nadaljevanje izobraževanja na drugi stopnji. Poleg znanj s področja grafičnih, medijskih in interaktivnih komunikacij diplomant razvije sposobnost raziskovalnega mišljenja.

Diplomant programa Grafične in interaktivne komunikacije pozna lastnosti grafičnih in drugih materialov, ki se uporabljajo pri načrtovanju in izdelavi grafičnih izdelkov. Obvlada osnove likovnega jezika, tehnike likovnega izražanja ter načine branja in oblikovanja likovne zasnove. Pozna tehnološke realizacije grafično zanovanih idej. Zna reševati ekološke probleme v grafični industriji in je sposoben ustvarjanja novih idej. Uporablja tehnike medosebne komunikacije, pogajanj, timskega dela, vodenja in ustvarjalnega mišljenja.