Vrsta seje

Redna

26. 3. 2024

Ura

Zbornična dvorana (Rektorat UL, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana)

Mandatno obdobje

2021–2025

Dnevni red in gradiva

1. Določitev dnevnega reda 26. seje Senata UL
  2. Potrditev zapisnika 25. seje Senata UL
  3. Poročilo rektorja
  4. Pogajanja za štiriletno pogodbo z MVZI (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  5. Poslovno poročilo s poročilom o kakovosti UL za leto 2023 (rektor, prorektorji in glavni tajnik)
  6. Spremembe Statuta UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor in prof. Miran Zupanič, predsednik komisije)
    • Novi 152.a člen Statuta UL (v sprejem)
    • Predlog sprememb 34., 39. in 43. člena Statuta UL (začetek postopka)
  7. Dopolnitev Pravilnika o stabilnem financiranju Univerze v Ljubljani (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  8. Merila UL za razporejanje sredstev za stabilno financiranje znanstvenoraziskovalne dejavnosti – za leto 2024
    • Priloga 1 (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  9. Metodologija za ocenjevanje raziskovalnih programov Univerze v Ljubljani (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
  10. Članstvo v delovnih telesih Senata UL (prof. dr. Gregor Majdič, rektor)
    • zamenjava članice Programskega sveta za mikrodokazila
  11. Poročilo o delu Komisije za razvoj knjižničnega sistema (izr. prof. dr. Sergej Pirkmajer, predsednik komisije)
  12. Poročilo o delu Habilitacijske komisije UL in volitve rednih profesorjev (prof. dr. Aleš Obreza, predsednik komisije)

Vabljeni

Člani Senata UL; prorektorji: prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat, prof. dr. Maja Klun, prof. dr. Anton Ramšak, prof. mag. Matjaž Drevenšek, prof. dr. Boštjan Markoli; glavni tajnik Mihaela Bauman Podojsteršek; predsedniki oz. poročevalci komisij senata (glede na dnevni red); predstojnica Doktorske šole prof. dr. Tatjana Marvin; predstojnik Digitalne UL prof. dr. Janez Bešter; predstojnik Založbe UL dr. Matevž Rudolf; predsednik UO UL prof. dr. Emil Erjavec; predsednik ŠS UL Nejc Tacer; predstavniki sindikatov: SVIZ, NSDLU, VSS, PERGAM, ZSSS, VIR.

Obveščeni

Dekani, pomočniki glavnega tajnika, NUK, CTK, IRI, NIB, ŠDL - pridružene članice UL, STA.

Opombe

Točki 2 in 12 sta zaprti za javnost.