Vrsta študijskega programa

Trajanje v letih

Št. ECTS kreditnih točk

Opis programa

Evropska, z njo tudi slovenska, tekstilna in oblačilna industrija je v času popolne sprostitve trgovine s tekstilnimi izdelki  pred  pomembnimi razvojnimi izzivi. Njen prihodnji položaj bo odvisen od ukrepov, ki bodo povečevali njeno konkurenčno prednost. Več bo morala vlagati v raziskave in razvoj, spodbujati inovacije in voditi ustrezno kadrovsko politiko. V slovenski tekstilni in oblačilni industriji so kadrovske razmere še posebno težavne tudi zaradi popolnega razpada srednješolskega izobraževanja v stroki, najprej v primarni tekstilni industriji, zdaj pa tudi v oblačilni industriji.

Temeljni cilj univerzitetnega študijskega programa Načrtovanje tekstilij in oblačil je usposobiti strokovnjaka, ki bo sposoben voditi tehnološko najzahtevnejše procese v tekstilni in oblačilni industriji, ter ga usposobiti za načrtovanje zahtevnih izdelkov in tehnoloških procesov, obenem pa mu dati ustrezna temeljna naravoslovna in strokovna znanja za nadaljevanje izobraževanje na drugi stopnji.