Erasmus+ program je strukturiran program, ki s svojimi pravili določa pogoje za sodelovanje. Program zajema tudi obvezno podporno dokumentacijo, ki je sestavljena iz prijavnih in zaključnih dokumentov. Podporna dokumentacija se razlikuje glede na posamezen tip mobilnosti.

Zaključna dokumentacija

Udeleženec mora v svojo spletno prijavo najkasneje v 30 dneh od zaključka Erasmus+ študijske izmenjave naložiti naslednja dokazila:

  1. Končno poročilo, tj. Participant Report Form, ki ga mora udeleženec sprva izpolniti in oddati tudi v spletnem orodju, imenovanem »Beneficiary Modul« (udeleženci prejmejo poziv za izpolnitev na svoj elektronski naslov).

  2. Potrdilo o trajanju oz. Confirmation of Erasmus+ Student Mobility z začetnim in končnim datumom, ki ga študentu potrdi in podpiše gostujoča institucija.

  3. Transcript of Records, tj. potrdilo o izpitih z ocenami in kreditnimi točkami, ki jih študent opravi na izmenjavi oziroma vsebinsko poročilo o opravljenem delu za tiste, ki med izmenjavo pripravljajo zaključno delo, podpisano s strani študenta in domačega mentorja (v kolikor ima študent mentorja tudi v tujini, naj poročilo podpiše tudi on). Vsebinsko poročilo (cca. 1–2 strani v Wordu) je prosto besedilo, ni predpisane oblike, v njem naj bo predstavljeno, s čim se je študent med izmenjavo ukvarjal, kaj je ugotovil, navedena je lahko tudi preštudirana literatura (...).

  4. Obrazložitev v primeru, če študent ni dosegel minimuma zahtevanih točk, ki mora biti podpisana s strani študenta in s strani domačega Erasmus+ koordinatorja (minimum je 20 ECTS za en semester oz. 40 ECTS za oba semestra).

  5. Zadnja, dokončna različica Learning Agreementa (Študijskega sporazuma) z vsemi potrebnimi podpisi. Če sprememb ni bilo, je to LA Before, če so spremembe bile, pa LA During.

  6. Potrdilo o priznanih obveznostih, ki ga mora na podlagi Transcript of Records izdati matična članica. To potrdilo ni potrebno/obvezno za študente, ki pripravljajo zaključno delo in za to na matični članici ne prejmejo kreditnih točk.

  7. Vprašalnik o priznavanju, tj. Survey on Recognition: velja le za študente, ki ob izpolnjevanju Končnega poročila Participant Report Form še niso imeli zaključenega postopka priznavanja na matični članici.