Na Univerzi v Ljubljani z zaskrbljenostjo spremljamo ukrajinsko krizo. Zavedamo se, da je dogajanje v vaši državi neposredno ali posredno prizadelo številne med vami, zato si po najboljših močeh prizadevamo, da bi vas podprli in vam pomagali. Pripravili smo kratek pregled informacij, ki vam bodo v pomoč pred prihodom v Slovenijo in pozneje pri vključevanje v študij in slovensko okolje.
Kandidatke in kandidati za študij
Možnost vključitve v študij v okviru izmenjave
Pomoč za študentke in študente iz Ukrajine pri vključevanju v slovensko okolje in učenje slovenskega jezika
Študentke in študenti Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani z Oddelka za slavistiko, nudijo brezplačno pomoč v obliki poučevanja slovenščine, druženja, podpore in spoznavanja življenja v Ljubljani. Za študente z določenim predznanjem slovenščine ponujajo neformalna srečanja, na katerih bi se preko pogovora s študenti znebili strahu pred komunikacijo v tujem jeziku in utrdili njihovo sposobnost izražanja.
Za začetnike pa so pripravljeni, ob zadostnem številu zainteresiranih, ponovno organizirati tečaj osnov slovenščine, kot so ga organizirali že v lanskem letu. Preko skupnih neformalnih druženj, želijo vsem skupaj pomagati, da se bodo pri nas počutili čim bolj domače in sprejeto ter da bodo v slovenščini lažje komunicirali s svojimi kolegi in profesorji.
Če bi se radi naučili osnove slovenskega jezika ali pa vadili izražanje v slovenščini, se obrnite na ali . Lahko pa se tudi pridružite facebook skupini, v kateri bomo objavljali vse aktualne informacije - https://www.facebook.com/groups/852403746440065/.
*Prosimo, da se na študente ne obračate z vprašanji v zvezi z dokumentacijo za študij, bivanje ipd. V ta namen uporabite ostale povezave, ki so na voljo na www.uni-lj.si/study in www.uni-lj.si/study/information/temporary-residence-permit-in-the-republic-of-slovenia. Za več informacij o pridobivanju dovoljenja za prebivanje lahko pišete na .
Druge možnosti za učenje slovenskega jezika
Zelo smo veseli, da se lahko povežemo z vami skupaj z našimi mednarodnimi študentskimi ambasadorji!
Mednarodni študenti ambasadorji so tukaj, da vam pomagajo pri morebitnih dvomih, odgovorijo na vsa vaša vprašanja o študiju in življenju v Sloveniji ter so med vašimi prvimi postajami na poti v Slovenijo in Univerzo v Ljubljani. Seveda, če že študirate na naši univerzi in bi se radi posvetovali s študentom, vam bodo z veseljem pomagali.
13 mednarodnih študentov iz različnih držav in različnih fakultet je tukaj za vas! Kontaktirate jih lahko TUKAJ.
Prav tako sta vam pripravljeni pomagati tudi študentki iz Ukrajine, ki študirata na Univerzi v Ljubljani.
Kontaktirajte me:
Študijski program in stopnja
Študentka 2. letnika Kulturologije na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani
Prihajam iz
Ukrajine
Jeziki
angleščina, slovenščina, ukrajinščina, nemščina
O meni
Dobrodošli na Univerzi v Ljubljani! Moje ime je Sofiia in v Slovenijo sem se preselila pred letom in pol ter se prepisala na Fakulteto za družbene vede v Ljubljani, kjer pridobivam diplomo kulturologije. Pred tem sem zaključila prvi letnik študija v Kijevu. V prostem času delam kot grafični oblikovalec, obožujem tudi potovanja in pohodništvo. V času bivanja v Sloveniji sem imela veliko izzivov, ki sem jih sčasoma rešila in se takonaučila novih stvari.Če imate kakršna koli vprašanja, vam bom z veseljem odgovorila in pomagala.
Kontaktirajte me:
Študijski program in stopnja
Študentka dodiplomskega študija Naravoslovnotehniške fakultete
Prihajam iz
Ukrajine
Jeziki
ukrajinščina, ruščina, slovenščina, angleščina
O meni
Moje ime je Oksana in sem študentka Grafičnih in interaktivnih komunikacij. Poleg študija sem športna trenerka in oblikovalka tekstilij. Delala sem kot prostovoljka in Slovence poučevala ukrajinski jezik, Ukrajince pa slovenski jezik. Delala sem kot učiteljica likovne umetnosti na ljubljanski šoli in v lokalni mladinski organizaciji MDC Blok v Škofji Loki. Če imate kakršna koli vprašanja in potrebujete pomoč, se lahko obrnete name za informacije preko maila.
Foto: www.pexels.com
V okviru Pravne fakulteti Univerze v Ljubljani vse od pričetka vojne v Ukrajini nudimo brezplačne pravne nasvete in pomoč ukrajinskim državljanom, ki v Sloveniji zaprošajo za zaščito. Pravno informiranje v okviru Pravne klinike za begunce in tujce, pri katerem prostovoljno sodelujejo tudi študenti Pravne fakultete, poteka v organizaciji treh pedagogov (izr. prof. Samo Bardutzky, prof. dr. Saša Zagorc in as. Ana Samobor). Svetovanje poteka pretežno preko elektronske pošte in se nanaša na različne težave in vprašanja, s katerimi se posamezniki srečujejo pred prihodom v Slovenijo, ob prihodu vanjo ter pri urejanju svojega statusa. Največkrat gre za vprašanja, povezana s postopkom za pridobitev statusa začasne zaščite ter ustreznih dokumentov, in vprašanja, povezana z iskanjem ustrezne nastanitve ter finančne pomoči. Informiranje nudimo ukrajinskim in drugim študentom ter tudi ostalim osebam v stiski. Kljub mnogim nejasnostim in oviram, ki se pojavljajo v praksi, se posameznikom, ki se obračajo na nas, trudimo zagotoviti čim bolj izčrpne in jasne odgovore – pogosto se zato posvetujemo tudi z drugimi posamezniki in institucijami, ki se ukvarjajo z zagotavljanjem pomoči beguncem. Kontaktna elektronska pošta klinike: .
Če po pregledu zgoraj navedenih informacij potrebujete kakršno koli pomoč, nasvet, informacijo, podporo, nam pošljite sporočilo na elektronski naslov .
Foto: Trey Mus, www.pexels.com