Skoči na vsebino
  16. Dosežki Univerze v Ljubljani v mandatnem obdobju 2013-2017
  17. Kolofon

Dosežki Univerze v Ljubljani v mandatnem obdobju 2013-2017
Strateško področje: Ustvarjalne razmere za delo in študij

Cilji do leta 2020
  • Posebno pozornost nameniti univerzitetnemu športu, knjižnicam in študijskim mestom v njih
  • Se bolj posvetiti kulturnim dejavnostim, nagra-dam ter priznanjem za dosežke zaposlenih in študentov, sodelovanju s študentsko organizacijo

Povečujemo število udeležencev na programih športa v okviru centra za obštudijsko dejavnost. Študentom na področju obštudijske dejavnosti in študijskega uspeha podeljujemo priznanja v okviru tradicionalnega Tedna Univerze, v katerem bomo v letu 2017 tudi prvič podelili priznanja za delo strokovnim sodelavcem. S Svetom za umetnost, ki smo ga ustanovili leta 2014, smo izvedli ciklus predstavitev oddelkov in smeri študija na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani (UL ALUO), organizirali razstave, koncerte in predstave študentov akademij v sodelovanju s članicami Univerze v Ljubljani, organizirali slavnostno akademijo in razstavo zakladov zbirke UL ALUO ob njeni sedemdesetletnici. Svoje moči smo z akademijami Univerze v Ljubljani združili tudi ob odmevni državni proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti leta 2014, ki smo jo v celoti organizirali sami. Simfonični orkester Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani je nastopil na slavnostnem koncertu v počastitev dneva državnosti in 25-letnice osamosvojitve Republike Slovenije v Palači lepih umetnosti Bozar v Bruslju.

Izvedene aktivnosti

Oblikovanje posebnega programa za razvoj kulture pripadnosti Univerzi v Ljubljani

• Uvedba izbora najodmevnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani v okviru Tedna Univerze
  • Sprejetje Etičnega kodeksa raziskovalcev

Vzpostavitev centra za obštudijsko dejavnost

• Začetek organizacije družabnih dogodkov za študente, s ciljem povezovanja študentov (študentski plesi)
  • Preoblikovanje Centra za univerzitetni šport (CUŠ) v Center za obštudijske dejavnosti (COD)
  • Poleg kreditno ovrednotenih predmetov športa (35), uvedba akreditiranja tudi drugih kreditno ovrednotenih predmetov študijske dejavnosti (10).

Oblikovanje univerzitetnega štipendijskega sklada

• Prenos upravljanja sklada Milana Lenarčiča na Univerzo v Ljubljani, z namenom štipendiranja odličnih študentov (podelitev prvih štipendij v letu 2017)

Vzpostavitev univerzitetne knjižnice

• Ureditev pravne podlage za vzpostavitev univerzitetne knjižnice v okviru novega Statuta Univerze v Ljubljani