Prva stran
  10. Študenti s posebnim statusom
  11. Duševno zdravje

Vpis na Univerzo v Ljubljani kot kandidat s posebnim statusom

Če želite uveljavljati posebni status pri vpisu na 1. stopnjo oz. enoviti magistrski študij, ga boste morali dokazovati že pri vpisnem postopku. Pravila za dodelitev statusa kandidata s posebnim statusom v prijavno-sprejemnem postopku za vpis na Univerzo v Ljubljani najdete tukaj.

Pozor!

Status kandidata s posebnim statusom pri vpisu in status študenta s posebnim statusom sta dve različni stvari. Če uveljavljate posebni status pri vpisu, in želite uveljavljati posebni status tudi kot študent, morate oddati prošnjo za uveljavljanje posebnega statusa na fakulteti/akademiji, kjer študirate (ob vpisu ali tekom študijskega leta). Več o posebnih statusih si lahko preberete v Pravilniku o študentih s posebnim statusom na Univerzi v Ljubljani.