Datum dogodka: do

• Priložnosti za študente
  • EUTOPIA
  • Študij

V dinamičnem okolju sodobnega zdravstva je prepletanje tehnologije, prava, etike in regulacije postalo osrednja točka kritičnega diskurza. Ker smo na pragu napredka zdravstvenih tehnologij brez primere, je potreba po celovitem razumevanju pravnih, etičnih in regulativnih okvirov, ki urejajo te inovacije, postala pomembnejša kot kdaj koli prej.

Poletna šola bo potekala v sodelovanju z Laboratorijem za pravo zdravja in staranja z Vrije Universiteit Brussel (VUB) in Centrom Else Kröner Fresenius za digitalno zdravje s Tehniške univerze v Dresdnu (TUD). Na poletni šoli, ki bo namenjena poglabljanju v večplastene izzive in priložnosti, ki jih prinaša hiter razvoj zdravstvenih tehnologij, bodo sodelovali strokovnjaki s področja prava, oblikovalci politik ter strokovnjaki iz industrije.

Poletna šola  bo potekala od 3. do 7. junija 2024 na VUB v Bruslju. Udeleženci, ki bodo zaključili poletno šolo, prejmejo potrdilo o udeležbi in štiri kreditne točke ECTS.

Program sestavlja osem modulov:

1. Inovativna uporaba umetne inteligence (UI) v tehnologiji, povezani z zdravjem

2. UI in medicinski pripomočki

3. Kako se lahko veliki jezikovni modeli uporabljajo v medicinskih pripomočkih

4. Upravljanje zdravstvenih podatkov (vključno z EHDS)

5. Zdravstveni senzorji, nosljive naprave in biomarkerji

6. Design-thinking in razvoj medicinskih pripomočkov

7. Zdravstveni podatki in intelektualna lastnina

8. Perspektiva bolnikov in zdravstvenih delavcev

Več informacij in postopek prijave najdete tukaj.