Vrsta študijskega programa

Trajanje v letih

Št. ECTS kreditnih točk

Opis programa

Študij programa Dramaturgija in scenske umetnosti na drugi stopnji usposablja študente za delo pri izvedbi zahtevnih znanstvenih, strokovnih in umetniških projektov.

Drugostopenjski program nadaljuje in nadgrajuje prvostopenjski program Dramaturgija in scenske umetnosti, na katerem dobijo študentje osnovna teatrološka znanja, ki jih usposabljajo za opravljanje praktičnih dramaturških opravil v gledaliških in sorodnih ustanovah, na radiu, pri filmu in na televiziji, za raziskovalno-teoretsko in arhivsko delo v gledaliških in njim sorodnih institucijah, ter potrebna znanja za pisanje dramskih in drugih umetniških besedil, znanstvenih in strokovnih razprav ter kritičnih in publicističnih člankov za strokovno javnost in množične medije. Na drugostopenjskem študiju je poudarek na samostojnem znanstvenem, strokovnem in umetniškem delu oziroma ustvarjanju.

Dramaturški profil magistra/magistrice dramaturgije in scenskih umetnosti je zasnovan intenzivno in poglobljeno ter omogoča ustvarjalne povezave z drugimi strokovnimi in umetniškimi profili oz. sodelavci v umetniški produkciji tako v gledališču, na radiu, televiziji in pri filmu kot tudi v drugih (npr. tiskanih, spletnih) medijih ter v različnih raziskovalnih okoljih.

Teatrološko znanje magistra ali magistrice dramaturgije in scenskih umetnosti je mednarodno primerljivo in ustreza evropskim standardom za omenjeno področje.