Univerza v Ljubljani, oziroma UL Biotehniška fakulteta v njenem imenu, koordinira evropski projekt ViroiDOC MSCA, v okviru katerega je na voljo 10 mest za doktorske kandidate. Razpis je namenjen kandidatom z univerzitetno izobrazbo (magisterij ali enakovredno) s področja rastlinske biologije, genetike, celične biologije, biologije, bioinformatike, biokemije, kemije ali sorodne stroke, ki so jo pridobili najpozneje do začetka doktorskega projekta.

Datum objave

13. 3. 2025

Rok za prijavo

25. 4. 2025 do 12.00

Status objave

Zaključeno

Tip objave

Delovno mesto

Vsebinske oznake

Priložnosti za raziskovalce, Doktorski študij, UL BF

Prednosti sodelovanja: 

  • Sodelovanje v raziskovalnih laboratorijih v Franciji, Nemčiji, Grčiji, Italiji, Sloveniji in Španiji.
  • Raziskovalni projekti o viroidih, najmanjših rastlinskih patogenih, in viroidom podobnih RNA, ki so bile šele pred kratkim odkrite zunaj rastlinskega kraljestva.
  • Napotitve v partnerske laboratorije ali podjetja, ki se ukvarjajo z žlahtnjenjem in varstvom rastlin v Argentini, na Češkem, v Nemčiji, na Poljskem in v Španiji.
  • Sodelovanje v akciji Marie Sklodowska-Curie (MSCA).

Od kandidatov se pričakuje: 

  • Izbrani kandidat mora imeti močan interes za izvajanje skupnih raziskav in mednarodnega sodelovanja.
  • Eden od pogojev MSCA mobilnosti: Kandidat v zadnjih treh letih neposredno pred datumom zaposlitve ni prebival ali opravljal svoje glavne dejavnosti (delo, študij itd.) več kot 12 mesecev na instituciji v državi izbranega gostiteljskega laboratorija.

Podrobni opisi prostih delovnih mest, napotitev, programa usposabljanja in postopka prijave so dostopni na spletni strani, ki je dostopna na povezavi.

Dodatne informacije o prostih delovnih mestih: info@viroidoc.eu.

Projekt financira Evropska unija iz programa Obzorje Evropa MSCA DN.

O projektu ViroiDoc

ViroiDoc je doktorska mreža, ki jo sestavljajo akademske ustanove in industrijski partnerji iz Slovenije, Italije, Španije, Francije, Grčije, Nemčije, Švice, Češke, Poljske, Združenih držav Amerike in Argentine. Skupaj ponujajo izjemno interdisciplinarno raziskovalno in inovativno okolje za usposabljanje 10 doktorskih študentov, ki jim bodo zagotovili strokovno in metodološko znanje ter spretnosti na področju raziskav, razvoja izdelkov in storitev v kmetijstvu, biotehniki in biomedicini. ViroiDoc si prizadeva za celovito razumevanje in reševanje izzivov, ki jih predstavljajo viroidi, v skladu z Evropskim zelenim dogovorom in strategijo „od vil do vilic“ za trajnostno pridelavo pridelkov in zanesljivo preskrbo s hrano.

Kaj sploh so viroidi in zakaj je pomemben nadzor nad njimi?

Viroidi so najmanjši rastlinski patogeni, ki vsako leto povzročijo izgubo pridelka v vrednosti na desetine milijonov evrov ter vplivajo na donos in kakovost pridelka po vsem svetu. Podnebne spremembe omogočajo viroidom, da zasedajo nova geografska območja in gostitelje ter s tem ogrožajo svetovno prehransko varnost. Za več informacij obiščite spletno stran viroidoc.eu.

Projekt, ki ga koordinira Univerza v Ljubljani (Biotehniška fakulteta), financira Evropska unija iz programa Obzorje Evropa MSCA DN.