Datum dogodka:

Lokacija dogodka: UL Ekonomska fakulteta, Kardeljeva ploščad 17, Ljubljana Galerija EF

Oznaka dogodka

• Umetnost
  • Razstava
  • kULturnica
  • Maj 2024
  • April 2024
  • UL EF

Razstavo Braca Korena si lahko ogledate meseca maja 2024 v prostorih Galerije Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani (UL EF).

Vstop prost.
Vljudno vabljeni.

O razstavi

Braco Koren je akademski slikar. Po končani srednji šoli za oblikovanje in fotografijo je študij nadaljeval na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani (UL ALUO) na smeri video in novi mediji, kjer je leta 2013 tudi diplomiral. Čeprav se lahko najde v zelo različnih umetniških panogah (risanje, 3D modeliranje, video animacija, kiparstvo, …) pa mu je oljno slikarstvo najbolj pri srcu.

Na svojih slikah upodablja naravne, rastlinam podobne, izmišljene oblike, ki se harmonično prepletajo, se prilagajajo druga drugi ter samemu platnu. Motivi spominjajo na fantazijske rastline, organe, ki so del ekosistema nekega neznanega sveta. Slike nastanejo zelo spontano. Iz naključnih potez zraste neka zanimiva oblika, ki ga pritegne in jo nato razvija naprej. Njegove slike so tako neprestano v izdelavi, »nikoli končane«, saj vedno sproti kaj doda oziroma spremeni. Navdihujeta ga ornamentalni stil umetnosti art nouveau ter narava (deli rastlin in drugi organski predmeti).