Dogodek bomo že tretje leto zapored izvedli v središču mesta. S tem si prizadevamo znanost in umetnost približati prebivalkam in prebivalcem ter obiskovalkam in obiskovalcem Ljubljane. "Vsi gostje, pa tudi naključno mimoidoči, lahko začutijo ponos ob izjemnih znanstvenih in umetniških dosežkih novih generacij znanstvenic in znanstvenikov ter umetnic in umetnikov, Ljubljana pa ta dan zaživi v barvah Univerze v Ljubljani, s čimer še bolj povezujemo Univerzo in mesto," pojasnjuje prof. dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani.

Slavnostna govorka bo izr. prof. dr. Barbara Predan z Akademije za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani.

Na dogodku bomo promovirali doktorice in doktorje znanosti ter podelili priznanja za pomembna umetniška dela članic UL:

• Akademija za glasbo UL,
  • Akademija za gledališče, radio, film in televizijo UL,
  • Biotehniška fakulteta UL,
  • Fakulteta za arhitekturo UL,
  • Fakulteta za družbene vede UL,
  • Filozofska fakulteta UL,
  • Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo UL,
  • Fakulteta za računalništvo in informatiko UL,
  • Fakulteta za strojništvo UL,
  • Naravoslovnotehniška fakulteta UL,
  • Pravna fakulteta UL,
  • Teološka fakulteta UL.

Program dogodka smo pripravili v sodelovanju z umetniškimi akademijami Univerze v Ljubljani (UL) in Mestno občino Ljubljana. Nastopili bodo študentke in študenti Akademije za glasbo UL, z nami bodo tudi študentski simfonični orkester Grex Symphoniacorum UL, študentski Akademski pevski zbor Tone Tomšič UL in Akademska folklorna skupina France Marolt. Slovesnost bodo povezovali študentke in študenti Akademije za gledališče, radio, film in televizijo UL.