O dogodku

Na podlagi izsledkov iz raziskave za doktorsko disertacijo bo avtorica predstavila, katera dejanja mladostniki opredeljujejo kot nemoralna na družbenih medijih, kako opredeljujejo moralno osebo na družbenih medijih ter s kakšnimi moralnimi dilemami se soočajo. Posebna pozornost bo namenjena tudi uporabi in primerjavi različnih kvalitativnih in kvantitativnih metod ter razmisleku o prispevku participativne metodologije pri raziskovanju (ne)moralnosti med mladostniki v kontekstu družbenih medijev.

Predavanje je brezplačno. Svoje mesto rezervirajte na prijava@mgml.si.

Asist. Kristina Rakinić, mag. psih, je kot mlada raziskovalka zaposlena na Centru za metodologijo in informatiko na Fakulteti za družbene vede (UL). V svojem raziskovalnem delu se posveča predvsem raziskovanju vprašanj povezanih z moralnostjo pri mladostnikih v kontekstu družbenih medijev. Metodološko se ukvarja z združevanjem kvalitativnih in kvantitativnih metod in razvoju oz. preoblikovanju obstoječih metod v namene raziskovanja izkušenj mladostnikov. Je članica katedre za Družboslovno informatiko in metodologijo na Fakulteti za družbene vede, kjer sodeluje pri izvedbi metodoloških predmetov.

O projektu M_oder

Na Univerzi v Ljubljani skupaj z MGML (Muzej in galerije mesta Ljubljane) mlade spodbujamo in jim nudimo podporo pri razvijanju veščin učinkovite komunikacije znanstvenih dognanj. Omogočamo jim, da te v poljudnoznanstvenemu predavanju širšemu občinstvu predstavijo na M_odru. Naš cilj je, da so na predstavitvi sproščeni in samozavestni ter da svoja odkritja z lahkoto predstavijo na zanimiv in navdušujoč način.

Ste študent_ka ali absoltvent_ka Univerze v Ljubljani in bi radi sodelovali v novi sezoni M_odra?

Prvi korak do vaše predstavitve je, da nam pošljete kratek povzetek svoje naloge. Še posebej bomo veseli tem, ki se navezujejo na kulturno dediščino, matične muzejske vede, zanimajo nas tudi interdisciplinarno zastavljene naloge. Dodajte nekaj besed o sebi in vse pošljite na naslov janja.rebolj@mgml.si.