Vsebina delavnice

Na vodenju po Botaničnem vrtu UL boste spoznali avtohtone medovite rastlinske vrste, njihov pomen za opraševalce ter koevolucijske relacije med njimi in njihovimi opraševalci. Rastlinske vrste za privabljanje opraševalcev uporabljajo različne načine: vonj, barvo, nektar in pelod. Nekatere izmed teh lahko seveda zaznamo tudi ljudje. Zato bo vodenje izvedeno na izkustven način, pri katerem bomo uporabili različna čutila. Rastline boste lahko vonjali, opazovali njihovo obarvanost in s tipanjem poskusili prepoznati razlike med posameznimi rastlinskimi vrstami. 

Drugi del delavnice bo namenjen izdelavi žuželčnikov za divje opraševalce. Udeleženci in udeleženke si bodo ob usmeritvah izvajalcev delavnice izdelali oz. izdelale svoj žuželčnik, ki ga bodo lahko odnesli oz. odnesle domov.

Program delavnice:

Izkustveno vodenje po Botaničnem vrtu UL - 10.00-12.00

Delavnica izdelave žuželčnika - 12.00-13.00

Delavnica je brezplačna ter namenjena študentom, študentkam in vsem zaposlenim UL ter zunanjim udeležencem, udeleženkam.

Vabljeni k udeležbi, da se med medovitimi rastlinami skupaj simbolno spomnimo na svetovni dan čebel, ki ga sicer obeležujemo 20. maja.

Kadulja - dr. Jože Bavcon.JPG

dr. Jože Bavcon, Botanični vrt UL

Prijava na delavnico

Delavnica je brezplačna, nanjo pa se je potrebno prijaviti. Prijave so odprte do zapolnitve mest, udeležba na delavnici pa je potrjena šele ob povratni informaciji po prijavi. Potrditev vašega mesta na delavnici vam bomo posredovali na vaš e-naslov nekaj dni pred dogodkom.

Prijavni obrazec

Dodatne informacije

  • Če je le mogoče, vas spodbujamo, da za udeležbo na dogodku izberete trajnostno obliko mobilnosti. Na lokacijo lahko pridete peš, s kolesom oz. uporabite javni prevoz. V bližino Botaničnega vrta UL vas pripeljejo LPP linije 2 (postajališče Gornji trg), 3, 3B, 3G (postajališča Gornji trg, Privoz ali Strelišče), 11, 11B (postajališči Gornji trg ali Privoz) in 27 (postajališče Orlova). Vozne rede linij lahko preverite na spletnem mestu LPP.
  • Svetujemo, da s sabo prinesete vrečko za večkratno uporabo, da boste žuželčnik, ki ga boste izdelali, lažje odnesli domov.
  • Dogodek bo fotografiran. Fotografije bodo objavljene na spletnem mestu in družbenih omrežjih Univerze v Ljubljani.
  • Kontakt in več informacij: trajnost@uni-lj.si

Delavnica bo izvedena v okviru projekta NOO ULTRA – Univerza v Ljubljani za trajnostni razvoj, ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

  • Načrt za okrevanje in odpornost
  • UL
  • UL Botanični vrt.png
  • RS MVZI
  • Financira Evropska unija (NextGenerationEU)