Kongresa bosta v Kranjski Gori, na prizorišču moških tekem FIS svetovnega pokala v alpskem smučanju (Pokal Vitranc), združila več kot 200 raziskovalcev in strokovnjakov z vsega sveta, ki se ukvarjajo z najrazličnejšimi vidiki varnosti v športih na snegu ter patologijam, preprečevanjem in zdravljenjem poškodb. Fakulteta za šport UL vabi k sodelovanju na kongresih z znanstvenimi prispevki: povzetke prispevkov in prijave za sodelovanje sprejemajo na spletni strani dogodka do 15. decembra 2023

Teme, povezane z varnostjo in medicino športov na snegu, vključujejo med drugim epidemiologijo in preprečevanje poškodb, patologijo in zdravljenje poškodb, biomehaniko, smučišča in terenske parke, varnost in uspešnost na tekmovanjih, oblikovanje športne opreme, zaščitno opremo ter nove tehnologije. Na kongresu lahko teme predstavijo tudi doktorski študenti.

Fakulteta za šport UL k sodelovanju vabi tudi prostovoljce, ki bi pomagali pri izvedbi dogodkov.

Več informacij je dostopnihna spletni strani kongresa www.isss2024.com, za dodatna vprašanja pa je na voljo tudi matej.supej@fsp.uni-lj.si.

Foto: Arhiv UL FŠ